Zajęcia pozalekcyjne Edukido w naszej szkole

image001Pierwsze zajęcia są za darmo i nie zobowiązują do zapisów na cały rok.

 • Zajęcia odbywają się raz w tygodniu, w stałej grupie.

Cena 80 zł za dziecko lub 130 zł za rodzeństwo.

 • Maksymalna liczba dzieci w grupie: 10
 • Czas trwania: 60 minut
 • ZZajęcia prowadzi Instruktor Edukido, który zawsze:
 • jest dobrze przygotowany merytorycznie,
 • cechuje się cierpliwością,
 • jest uśmiechnięty i pomocny,
 • umie pracować z dziećmi,
 • dobrze się bawi podczas prowadzenia zajęć́,
 • przywita i pożegna wszystkie dzieci,
 • jest świetnie zorganizowany,
 • prezentuje wysoką kulturę̨ osobistą.

Instruktor wprowadza dzieci w świat lub w opowieść, na kanwie której opiera się scenariusz zajęć. Może być to świat niesamowitych dinozaurów, sportów olimpijskich, średniowiecznych zamków, maszyn budowlanych, misji na Marsa i dziesiątki innych!

Po wprowadzeniu instruktor przedstawia konkretne zadanie do wykonania. Nie przekazuje jednak papierowych instrukcji czy zbyt ograniczających wytycznych. To dziecko, na podstawie informacji, jakie zdobyło o świecie, buduje jego „zawartość”. Instruktor przedstawia tylko pewne zasady, w ramach których powinno się poruszać, np. łazik marsjański ma mieć koła na 3 osiach i ramię na wysięgniku służące do zbierania próbek z powierzchni Marsa, ale czy będzie to budowla z 20 czy ze 120 klocków – zależy od małego konstruktora.

Podczas zajęć instruktor cały czas rozmawia z dziećmi, pomaga im w konstruowaniu budowli, moderuje przebieg zajęć. Tłumaczy, skąd się biorą pewne zjawiska, jak działają mechanizmy w świecie rzeczywistym i w świecie klocków, podpowiada, gdy trzeba.

Po etapie konstrukcji i zdobywania wiedzy przychodzi czas na wspólne spostrzeżenia i refleksje dotyczące odbytych zajęć. Stawianie pytań uczy wyciągania wniosków i analitycznego myślenia, co przekształci się w umiejętność podejmowania trafnych decyzji.

Tuż przed końcem zajęć podopieczni prezentują rodzicom efekty swojej pracy. Jest to element szczególnie ważny dla podnoszenia motywacji najmłodszych i budowania głębokiej relacji rodzinnej. Dzieci mogą podzielić się swoim sukcesem – niejednokrotnie będzie to pierwszy raz, kiedy zbudowały pająka, kwiatek itd.

Istotnym elementem zajęć jest wspólne sprzątanie klocków po zabawie – wszystkie dzieci powinny wziąć w tym udział. W tej prozaicznej czynności kryją się ważne elementy wychowawczo-edukacyjne, m.in. przypomnienie ważnej zasady, że warto po sobie sprzątać czy zwykła praca na zbiorach – segregowanie na charakterystyczne elementy.

PODSUMOWANIE

W Edukido ważna jest wiedza. Ważne są ciekawe treści. Ważne są nowe umiejętności… Ale najważniejsze są dobra zabawa i radość, która z niej płynie. Edukido to ogromny ładunek pozytywnej energii, którą ukierunkowujemy na wszechstronny rozwój wiedzy, umiejętności i osobowości naszych podopiecznych.

Galeria

image003 image002 image006 image004 image005

stopka - szkoła

librus
przedszkolestr
Statystyki
 • Użytkownicy online: 68
 • Odwiedzin dzisiaj: 9
 • Odwiedzin wczoraj: 84
 • Ostatni tydzień: 1415
Certyfikaty

zdrowie

zdrowie

dove

zdrowie

innowacyjna

Szkoła pamięta

Serce i pomoc

Organizator sportu

Certyfikat EDSS 2022

AWF

SKS

SKS

Dyplom uznania

Zaswiadczenie

Dyplom klimat

Podziekowanie

Oblicza dialogu

szkola-odkrywców-talentów

certyfikat5

certyfikat

certyfikat 2

certyfikat1