Pasowanie na czytelnika

Co roku w bibliotece szkolnej odbywa się wspaniała uroczystość.

Uczniowie klas pierwszych wstępują w poczet czytelników biblioteki, to właśnie wtedy zaczyna się niesamowita, czytelnicza przygoda .

U nas w szkole taka uroczystość miała miejsce 16 stycznia 2024 r.

Cztery klasy pierwsze wraz z wychowawczyniami gościły w czytelni, na różnych godzinach lekcyjnych.

Zanim nastąpiło  przyrzeczenie pierwszaczki otrzymały garść informacji na temat regulaminu wypożyczania  oraz zasad postępowania z książkami. Dodatkowo omówiono etykietę zachowania się w bibliotece. Następnie młodzi uczniowie uczestniczyli w zabawach polegających na rozwiązywaniu zagadek i rebusów związanych z książką, biblioteką, oraz bajkami.

Dodatkową atrakcją było niesamowite przedstawienie uczennic z klasy III d, które wcieliły  się w postacie: Czerwonego Kapturka, Kota w butach, Krasnala oraz Mądrej Księgi. W trakcie zabawy przekazały też cenne informacje dotyczące książek z biblioteki. Przed pasowaniem kandydaci na czytelników doskonale poradzili sobie z wszystkimi zadaniami.

Po takim wprowadzeniu, nastąpiło uroczyste przyrzeczenie.  Słowami Mądrej Księgi dzieci zobowiązały się do szanowania książek, korzystania z ich mądrości
i sumiennego wypełniania obowiązków czytelnika.

Świeżo upieczeni czytelnicy biblioteki szkolnej otrzymali imienne identyfikatory oraz pamiątkowe książki pt. ”Wnuczka antykwariusza”. Książki te, nasza szkoła otrzymała od Instytutu Książki w ramach kampanii ,,Mała książka – wielki człowiek’’.

Był to dzień, na który uczniowie czekali z utęsknieniem. Radość nowych czytelników była ogromna, a wrażenia na pewno będą niezapomniane.

stopka - szkoła

librus
przedszkolestr
Statystyki
  • Użytkownicy online: 188
  • Odwiedzin dzisiaj: 4
  • Odwiedzin wczoraj: 72
  • Ostatni tydzień: 1784
Certyfikaty

zdrowie

zdrowie

zdrowie

dove

zdrowie

innowacyjna

Szkoła pamięta

Serce i pomoc

Organizator sportu

Certyfikat EDSS 2022

AWF

SKS

SKS

Dyplom uznania

Zaswiadczenie

Dyplom klimat

Podziekowanie

Oblicza dialogu

szkola-odkrywców-talentów

certyfikat5

certyfikat

certyfikat 2

certyfikat1