Powiatowa Gimnazjada w Lekkiej Atletyce

image003W dniu 24 IX 2015 na stadionie Resovii odbyła się Powiatowa Gimnazjada w Lekkiej Atletyce. Nasze gimnazjum reprezentowało 14 zawodników i zawodniczek. Ładna pogoda wpłynęła na dużą frekwencję na zawodach i wysoki poziom sportowy uczestników.

 Nasza reprezentacja bardzo dobrze zaprezentowała się w biegach sprinterskich. Pierwsze miejsce z czasem 49,50 w  zajęła sztafeta 4 x 100m chłopców w składzie: Konrad Białek, Szczepan Chorzępa, Michał Rak i Krzysztof Jakubiec.Do finału biegu na 100m awansowali Patryk Magnucki i Szczepan Chorzępa zajmując ostatecznie 7 i 8 miejsce w bardzo mocno obsadzonej konkurencji, blisko awansu do finału był również Bartłomiej Boguń, Marcin Woźny i Marcin Tomasiak. W biegu długim na 1000m dobrze zaprezentował się Zbigniew Pokrzywa.

            W biegu na 300m triumfował Krzysztof Jakubiec z nowym rekordem życiowym, bardzo dobry start zanotował również Michał Rak, który wygrał swoją serię i ostatecznie ukończył zawody na 4 miejscu.

            W kategorii dziewcząt bardzo dobrze zaprezentowały się Gabriela Frącz (600m) i Dominika Jaskuła(300m) plasując się w na 6 miejscu w swoich konkurencjach. Nie udało się niestety awansować do serii finałowej Gabrieli Pietrońskiej i Gabrieli Zimniak w skoku w dal, i Monice Stępień w biegu na 100m.

            Podsumowując nasi reprezentanci rywalizując z wieloma zawodnikami trenującymi na co dzień lekką atletykę w klubach sportowych dostosowali się do wysokiego poziomu zawodów bijąc wiele swoich rekordów życiowych. Zdobyliśmy dwa złote medale i tym samym awans do zawodów wojewódzkich, które odbędą się 30.IX. 2015r. również na stadionie Resovii.

  Łukasz Marecki

GALERIA

image002 image001

stopka - szkoła

librus
przedszkolestr
Statystyki
  • Użytkownicy online: 188
  • Odwiedzin dzisiaj: 4
  • Odwiedzin wczoraj: 72
  • Ostatni tydzień: 1784
Certyfikaty

zdrowie

zdrowie

zdrowie

dove

zdrowie

innowacyjna

Szkoła pamięta

Serce i pomoc

Organizator sportu

Certyfikat EDSS 2022

AWF

SKS

SKS

Dyplom uznania

Zaswiadczenie

Dyplom klimat

Podziekowanie

Oblicza dialogu

szkola-odkrywców-talentów

certyfikat5

certyfikat

certyfikat 2

certyfikat1