Dzień Języka Angielskiego

23 kwietnia w naszej szkole odbyły się warsztaty językowe dla uczniów klas 7 i 8. Warsztaty zostały zorganizowane w związku z obchodami  Dnia Języka Angielskiego, który przypada na 23 kwietnia i  odnosi się do daty urodzenia oraz śmierci jednego z  najsłynniejszych Brytyjczyków – Williama Shakespeara. Zajęcia zostały poprowadzone całkowicie w języku angielskim, a uczestniczyli w nich przedstawiciele starszych klas. Celem tego wydarzenia było zaciekawienie uczniów językiem i kulturą krajów anglojęzycznych, przełamanie bariery językowej oraz zmotywowanie do nauki języka angielskiego.

Uczniowie obejrzeli najpierw specjalnie przygotowany pokaz slajdów, zawierający najważniejsze informacje o języku, historii, położeniu oraz kulturze Zjednoczonego Królestwa. Prowadzący nauczyciele opowiedzieli również o ciekawostkach językowych, informując m.in. o tym,  że co czwarta osoba na świecie porozumiewa się w języku angielskim.  Następnie uczestnicy warsztatów napisali krótki test z przedstawionych informacji. Osoby, które najlepiej napisały test to uczniowie klasy 8b: Alicja Matuła, Zuzanna Sączawa, Karol Kuca oraz Tymon Ożóg – gratulujemy. W kolejnej części warsztatów zespoły klasowe tworzyły plakaty z symbolami Wielkiej Brytanii. Każdy z  uczestników otrzymał upominek a najlepsi – nagrody związane z  językiem angielskim. Warsztaty zorganizowały oraz przeprowadziły nauczycielki  języka angielskiego p. Anna Wit oraz p. Anna Szot-Dec. Wydaje się, że wydarzenia tego typu zostały wpisane na stałe w  kalendarz naszej szkoły.

stopka - szkoła

librus
przedszkolestr
Statystyki
  • Użytkownicy online: 188
  • Odwiedzin dzisiaj: 4
  • Odwiedzin wczoraj: 72
  • Ostatni tydzień: 1784
Certyfikaty

zdrowie

zdrowie

zdrowie

dove

zdrowie

innowacyjna

Szkoła pamięta

Serce i pomoc

Organizator sportu

Certyfikat EDSS 2022

AWF

SKS

SKS

Dyplom uznania

Zaswiadczenie

Dyplom klimat

Podziekowanie

Oblicza dialogu

szkola-odkrywców-talentów

certyfikat5

certyfikat

certyfikat 2

certyfikat1