Szkoła marzeń

image001W poniedziałek 15 czerwca 2015 r. w Sali Kolumnowej Sejmu odbył się finał konkursu „Szkoła marzeń” zorganizowanego przez Parlamentarny Zespół ds. Dzieci.

Witając przybyłych Senator Alicja Chybicka, przewodnicząca Parlamentarnego Zespołu ds. Dzieci powiedziała do laureatów: “Konkursy te (…) są m. in. po to, by usłyszeć was. Ważne jest to, jak wy postrzegacie szkołę.” A. Chybicka zwróciła uwagę na niektóre interesujące przemyślenia uczestników tegorocznego konkursu. Wymieniła, że dzieci i młodzież w swoich pracach podkreślały, np. że ważne jest, aby w szkole nikogo nie wyśmiewano, aby dzieci słabsze otrzymywały większą pomoc, a dzieci zdolne – uczone były indywidualnym tokiem. Mówiąc o tych i o innych nagrodzonych pomysłach Chybicka stwierdziła: “Chciałabym, aby polska szkoła spełniała te marzenia”.

Senator Stanisław Karczewski zaznaczył, że dorośli swoją szkołę i dzieciństwo zwykle wspominają dobrze, “pod warunkiem, że jest dobre otoczenie, że żyjemy w czasach pokoju, w czasach demokratycznych”. Zwracając się do laureatów zauważył, że żyją oni właśnie w demokracji, w kraju wolnym i w którym nie dochodzi do “zawieruch wojennych”. Cieszmy się z tego” – apelował.

W trakcie spotkania zebrani mieli okazję spotkać się z przedstawicielami zagranicznych ambasad i dowiedzieć się  jak funkcjonują szkoły na Słowenii, Łotwie i w Iranie oraz  zwiedzić Parlament i zjeść obiad w restauracji sejmowej.

W konkursie uczestniczyło ponad 7,5 tys. uczniów z całej Polski. Przedstawili Oni swoją wizję idealnej szkoły, jako miejsca przyjaznego uczniom. Konkurs składał się z dwóch etapów. I etap konkursu miał miejsce w Biurze Senator RP p. Janiny Sagatowskiej. Tam do etapu centralnego została wytypowana praca Klaudii Chorzępy z kl. II PG w Sokołowie Młp. Na finał do Warszawy zostały zaproszone 662 osoby, wśród nich była Klaudia. Walory jej pracy dostrzegła również komisja ogólnopolska , która wytypowała Ją do grona 29 nagrodzonych osób.

Dziękujemy p. senator Janinie Sagatowskiej za wytypowanie pracy Klaudii do etapu ogólnopolskiego oraz za ufundowanie przejazdu na etap centralny do Warszawy.

Podziękowania kierujemy również na ręce pracowników Biura Senatorskiego p. Janiny Sagatowskiej   w Stalowej Woli. Dziękujemy p. Romanowi Niewierskiemu asystentowi p. Senator za opiekę w czasie podróży do Warszawy.

 

Klaudia Chorzępa

Stanisław Kula

Nagrodzone prace

Galeria

image002 image003 image004 image006 image005

image008 image007 image010 image009 image012

image011 image014 image013 image016 image015

image018 image017 image020 image019 image022 image021

 

stopka - szkoła

librus
przedszkolestr
Statystyki
  • Użytkownicy online: 189
  • Odwiedzin dzisiaj: 5
  • Odwiedzin wczoraj: 72
  • Ostatni tydzień: 1785
Certyfikaty

zdrowie

zdrowie

zdrowie

dove

zdrowie

innowacyjna

Szkoła pamięta

Serce i pomoc

Organizator sportu

Certyfikat EDSS 2022

AWF

SKS

SKS

Dyplom uznania

Zaswiadczenie

Dyplom klimat

Podziekowanie

Oblicza dialogu

szkola-odkrywców-talentów

certyfikat5

certyfikat

certyfikat 2

certyfikat1