Spotkanie uczniów z policjantem

Dnia 21 listopada 2023 r. odbyło się spotkanie starszego aspiranta Tomasza Surowiaka z Wydziału do Spraw Prewencji i Nieletnich Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie z uczniami klas 6-8 SP. Spotkanie odbyło się w dwóch grupach wiekowych: najpierw klasy szóste, a następnie klasy siódme i ósme. Policjant przedstawił uczniom zachowania ryzykowne, zagrożone demoralizacją.  Zaznajomił młodych ludzi z informacjami związanymi z odpowiedzialnością prawną małoletnich. Uczniowie uzyskali wiedzę dotyczącą cyberprzemocy, dowiedzieli się jak bezpiecznie korzystać z Internetu i jak się chronić przed niebezpieczeństwami związanymi ze światem wirtualnym. Na końcu spotkania uczniowie mogli zadawać pytania. Uczniowie uzyskali wiele cennych informacji. Zdobyta wiedza pomoże młodzieży chronić się przed niebezpieczeństwami, unikać zachowań ryzykownych, prawidłowo budować relacje z rówieśnikami. Policjant zachęcał młodych ludzi, by przeciwstawiali się niewłaściwym zachowaniom, stawali w obronie słabszych i krzywdzonych. Bardzo dziękujemy za cenne wskazówki i mamy nadzieję, że spotkanie to przyniesie dobre efekty.
Chcemy również rodzicom przekazać wiedzę z zakresu zachowań ryzykownych dzieci i młodzieży, zachowań związanych z zagrożeniem demoralizacją, odpowiedzialnością prawną małoletnich
 i odpowiedzialnością rodzicielską. Prelekcja dla rodziców ze starszym aspirantem Tomaszem Surowiakiem będzie miała miejsce na spotkaniu wywiadowczym 13 lutego 2024 r. o godzinie 17:00.

stopka - szkoła

librus
przedszkolestr
Statystyki
  • Użytkownicy online: 188
  • Odwiedzin dzisiaj: 4
  • Odwiedzin wczoraj: 72
  • Ostatni tydzień: 1784
Certyfikaty

zdrowie

zdrowie

zdrowie

dove

zdrowie

innowacyjna

Szkoła pamięta

Serce i pomoc

Organizator sportu

Certyfikat EDSS 2022

AWF

SKS

SKS

Dyplom uznania

Zaswiadczenie

Dyplom klimat

Podziekowanie

Oblicza dialogu

szkola-odkrywców-talentów

certyfikat5

certyfikat

certyfikat 2

certyfikat1