„SHOW” na korytarzach ZSJP2 – DNI OTWARTE

image01129 kwietnia Nasza Szkoła otworzyła swoje mury przed uczniami klas podstawowych planujących rozpocząć naukę w gimnazjum. W tym celu zorganizowaliśmy Dni Otwarte Szkoły.

Najważniejszym celem Dni Otwartych było przede wszystkim stworzenie możliwości poznania zasad funkcjonowania naszej placówki, prezentacja jej bazy dydaktycznej, warunków nauki oraz pracy.

Korzystając z tej okazji przybliżyliśmy również Państwu osiągnięcia oraz sukcesy  naszych Uczniów. Zaproponowaliśmy dwa dogodne dla uczniów oraz ich rodziców terminy od 9:00 do 12:00 oraz od 15:00 do 17:00.

Tym razem postawiliśmy na żywą reklamę w osobie naszych gimnazjalistów. Uczniowie naszej szkoły zachęcali swoich młodszych kolegów do podjęcia kształcenia w atrakcyjnych klasach sportowych lub dwujęzycznych. Dla gości przygotowano min. spotkanie z panem Dyrektorem Szkoły Wiesławem Sondejem, teleturniej matematyczny, chodzenie po linie czyli tzw. „slackline”, warsztaty plastyczno-artystyczne.

Nieoczekiwanym hitem Dni Otwartych okazały się przygotowane na głównym holu szkoły, stoiska edukacyjne, obsługiwane osobiście przez gimnazjalistów. To co działo się na przerwach to prawdziwe „show”. Stanowiska były wręcz oblegane przez młodszych uczniów rządnych doznań naukowo – zabawowych. Pod okiem naszej młodzieży młodsi koledzy grali w proponowane gry matematyczno-logiczne; próbowali swoich sił w kartach dydaktyczno-matematycznych; wykonywali konstrukcje geometryczne; budowali siatki figur przestrzennych oraz szkielety figur trójwymiarowych. Olbrzymim zainteresowaniem cieszyło się stanowisko z oryginalnymi konstrukcjami z papieru – origami oraz okularami trójwymiarowymi wraz z anaglifami matematycznymi. Klasa sportowa tylko czekała na hasło pokazu spaceru po linie.

Podziw wzbudzały przepiękne prace na wystawie plastycznej oraz misternie przygotowane wystawy „wspomnień fotograficznych”. Wystawy owe będą towarzyszyć jeszcze przez co najmniej tydzień naszym korytarzom, wobec tego kto jeszcze nie zdążył wszystkiego obejrzeć spokojnie zdąży. Koniecznie zobaczcie!

Tegoroczne Dni Otwarte w Zespole Szkół im Jana Pawła II w Sokołowie Małopolskim z pewnością można zaliczyć do kolejnej udanej i dobrze zorganizowanej imprezy edukacyjnej promującej kształcenie oraz popularyzowanie nauki poprzez gry oraz warsztaty praktyczne.

Serdeczne podziękowania kierujemy do naszej młodzieży szczególnie zaangażowanej w promocję szkoły, czyli uczniów klasy IIA gimnazjum (klasa dwujęzyczna) oraz IIC gimnazjum (klasa sportowa).

Opiekunowie Dni Otwartych: Małgorzata Kwolek, Beata Kraska, Łukasz Marecki.

 

Moduły Dni Otwartych ZSJP2 Sokołów Małopolski 29.04.2016r.

Moduł I. Gry I (Wiktoria Hudela, Weronika Jaśkowska, Jakub Gut)

 1. „Uczniowie Pitagorasa”- gra karciana -twierdzenie Pitagorasa.
 2. Gra Kto więcej zapamięta „Potęgi i pierwiastki” –karty.
 3. „Jakie masz pole”- pola figur-karty.
 4. „Szalone zakupy”- liczby dziesiętne, karty.

Moduł II. (Dominik Lachtara, Dawid Dec)

 1. Plastelina; słomki lub patyczki do szaszłyków; konstrukcja figur przestrzennych.
 2. Anaglify dla gimnazjum: podręcznik klasa II Gim; okulary trójwymiarowe;
 3. Plastikowe bryły geometryczne; siatki figur przestrzennych łączone magnesami).

Moduł III. Gry II (Karolina Bartyńska, Adrianna Nowak)

 1. Ślimaku pośpiesz się-gra karty; 2 kostki;
 2. Szambry – gra planszowa; kostki; pionki; karty
 3. Bing, Bang, bung – wyrażenia algebraiczne i równania.

Moduł IV. (Bernadetta Bernat, Dominika Jaskuła)

 • Konstrukcje geometryczne 3 cyrkle; linijki, ołówki, plansze:
 1. Z lotu ptaka;
 2. Spotkanie w głębinach;
 3. Przybysz z gwiazd.

Moduł V. Partyjka szachów: (Adam Kida, Daniel Fila)

 1. szachy

Moduł VI. Origami ( Zuzanna Rzeszutek).

 1. Warsztaty praktyczne orgiami.

Moduł VII. Teleturniej matematyczny: (Dawid Dec).

Moduł VIII. Reprezentanci klasy sportowej (Paweł Kwolek, Mikołaj Kalandyk, Filip Rząsa).

 1. Puchary, medale.
 2. „Slackline”- chodzenie po linie.

Moduł IX. Zwiedzanie wystawy plastycznej i wspomnień fotograficznych.

 

2 osoby w pogotowiu do oprowadzenia po szkole: Bernadetta Bernat oraz Dominika Jaskuła.

Galeria

image018 image017 image016 image015

image014 image013 image012 image010

image009 image008 image007 image006

image005 image004 image003 image002 image001

stopka - szkoła

librus
przedszkolestr
Statystyki
Certyfikaty

dove

zdrowie

innowacyjna

Szkoła pamięta

Serce i pomoc

Organizator sportu

Certyfikat EDSS 2022

AWF

SKS

SKS

Dyplom uznania

Zaswiadczenie

Dyplom klimat

Podziekowanie

Oblicza dialogu

szkola-odkrywców-talentów

certyfikat5

certyfikat

certyfikat 2

certyfikat1