Mistrzostwa powiatu rzeszowskiego w szachach drużynowych.

 image004W dniach 27 i 28 października 2015 r. nasz Zespół Szkół był gospodarzem Powiatowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej oraz Gimnazjady w szachach drużynowych. Pierwszego dnia rywalizowało siedem zespołów ze szkół podstawowych w Głogowie Młp, Straszydlu, Sołonce, Boguchwale, Nienadówce, Górnie i Sokołowie Młp. Naszą drużynę tworzyli: Martyna Chorzępa, Malena Majka, Paweł Walicki i Michał Nizioł. Pomimo kilku indywidualnych zwycięstw nasz zespół grał dość nierówno i popełniał sporą ilość błędów, co wedle przepisów PZSzach oznaczało przegranie partii. Drużynowo zremisowaliśmy jedynie mecz z Boguchwałą i tym samym przypadło nam ostatnie miejsce w turnieju. Pozytywem jest to, że prawie w każdym meczu punktowaliśmy i partie były wyrównane, trzeba również wziąć pod uwagę fakt, że połowę naszej drużyny stanowili  bardzo młodzi zawodnicy, co pozwala z nadzieją patrzeć na przyszłość szachów w naszej szkole.

Dzień  później gościliśmy reprezentację gimnazjalistów z Niechobrza, Nienadówki, Racławówki i Górna. Nasza drużyna grała w składzie: Justyna Matuła, Cezary Watras, Filip Rząsa i Konrad Fila. Wygraliśmy dwa pojedynki z Racławówką i Nienadówką przegraliśmy z Niechobrzem i zwycięzcą całego turnieju Górnem. Dzięki dobrej grze zajęliśmy ostatecznie drugie miejsce w całym turnieju co oznacza awans do zawodów rejonowych.

Obu naszym reprezentacjom życzymy cierpliwości w zgłębianiu tej pięknej dyscypliny sportu oraz sukcesów w kolejnych turniejach, na które wyjazdy będą organizowane przez nasz Uczniowski Klub Sportowy.

Łukasz Marecki

Galeria

image002 image003 image001

stopka - szkoła

librus
przedszkolestr
Statystyki
  • Użytkownicy online: 0
  • Odwiedzin dzisiaj: 86
  • Odwiedzin wczoraj: 101
  • Ostatni tydzień: 563
Certyfikaty

wojsko

zdrowie

zdrowie

zdrowie

dove

zdrowie

innowacyjna

Szkoła pamięta

Serce i pomoc

Organizator sportu

Certyfikat EDSS 2022

AWF

SKS

SKS

Dyplom uznania

Zaswiadczenie

Dyplom klimat

Podziekowanie

Oblicza dialogu

szkola-odkrywców-talentów

certyfikat5

certyfikat

certyfikat 2

certyfikat1