Kolędnicy Misyjni 2015 r.

W Uroczystość Objawienia Pańskiego w dniu 6 stycznia 2015 r uczniowie z Zespołu Szkół im Jana Pawła II w Sokołowie Młp, w liczbie 70 osób, podzieleni na 15 grup, wyruszyli   w kolędzie misyjnej na poszczególne ulice naszego miasteczka, oraz w miejscowości Turza Stara,  do mieszkańców o wielkim, wrażliwym, otwartym sercu na potrzeby materialne i duchowe dotyczące misyjności Kościoła. Oczywiście  kolędnicy misyjni, nie są w stanie dotrzeć do wszystkich mieszkańców parafii. ( musiało by być ok 40 grup ).W tym roku po uroczystej Mszy Świętej, której tradycyjnie Liturgię przygotowali kolędnicy, kolędując przybliżali sytuację dzieci w Indiach. Zmęczeni , pełni wdzięczności i wrażeń wyrażali chęć kontynuowania misyjnego posłannictwa w przyszłym roku.

Kolędowanie misyjne nie byłoby możliwe bez wyrażenia zgody przez rodziców, za co serdecznie im dziękujemy. Wszystkim, którzy przyjęli kolędników i złożyli dar materialny na misje ( 7241 zł. + 3 dolary ) niech Bóg wynagradza zdrowiem, błogosławieństwem i potrzebnymi łaskami.

Również gorące podziękowanie za zachętę i pomoc w przygotowaniu i akcji kolędników misyjnych Dyrekcji ZS , oraz nauczycielom p.Małgorzacie Kwolek, Elwirze Ustrobińskiej, Bernadecie Słonina, a także Marii Świątoniowskiej z PZC.

Program w domu:

1.Kochani bracia, kochane siostry, Anioł Wam niesie wieści radosne

Bóg się narodził, przyszedł Zbawiciel, by dać nam wolność i nowe życie

Ale nie wszyscy, o tym słyszeli. Trzeba się  z nimi Bogiem podzielić!

2.W Indiach tysiące dzieci umiera. Bo między ludźmi miłości nie ma.

Dzieci pracują, zamiast być w szkole. Noszą ciężary, są głodne i chore.

Pan Jezus przyszedł, żeby to zmienić, żeby już ludzie tak nie cierpieli!

3.Ale nie zmieni świata bez Ciebie. Co uczyniłeś? – zapyta w niebie!

Dla tych maluczkich, głodnych, spragnionych, prześladowanych i uwięzionych!

4.Wystarczy garstka naszej dobroci, by czyjeś życie Bogiem ozłocić

By dzieci z ciężkich kamieniołomów, mogły ze szkoły wracać do domu.

5.Z serca dziękujemy, gospodarze mili, żeście nam drzwi domu swego otworzyli.

Niechaj w waszym domu, radość zawsze gości

Niech nie braknie wiary, chleba i miłości.

                                                                                           Sabina Woś

stopka - szkoła

librus
przedszkolestr
Statystyki
  • Użytkownicy online: 188
  • Odwiedzin dzisiaj: 4
  • Odwiedzin wczoraj: 72
  • Ostatni tydzień: 1784
Certyfikaty

zdrowie

zdrowie

zdrowie

dove

zdrowie

innowacyjna

Szkoła pamięta

Serce i pomoc

Organizator sportu

Certyfikat EDSS 2022

AWF

SKS

SKS

Dyplom uznania

Zaswiadczenie

Dyplom klimat

Podziekowanie

Oblicza dialogu

szkola-odkrywców-talentów

certyfikat5

certyfikat

certyfikat 2

certyfikat1