KIERMASZ BABECZEK PO RAZ DRUGI…AKCJI „DZWONEK NA OBIAD” CIĄG DALSZY

image003Pierwszy Dzień Wiosny  lub Dzień Wagarowicza – tak mówi się o 21 marca. My postanowiliśmy połączyć ten dzień z akcją charytatywną, która została zapoczątkowana już w poprzednim semestrze. Podeszliśmy do tematu poważnie i zorganizowaliśmy kiermasz babeczek w szczytnym celu. Zbieraliśmy fundusze dla dzieci, którym trudno o ciepły posiłek. Była to kontynuacja akcji „Grosz do grosza – Dzwonek na obiad”.
W ramach akcji „Grosz do Grosza” w szkołach na terenie całego kraju wspierani przez nauczycieli-opiekunów uczniowie przeprowadzają zbiórki pieniędzy na sfinansowanie obiadów dla dzieci pochodzących z ubogich rodzin. Zbiórkom towarzyszyć mogą konkursy, warsztaty i inne wydarzenia mające na celu wzrost świadomości dzieci i młodzieży dotyczącej problemu ubóstwa i niedożywienia. W naszej szkole, był to kiermasz babeczek. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do pomocy i wsparli naszą akcję. Byli to uczniowie – wolontariusze zarówno ze szkoły podstawowej, jak i gimnazjum. Oprócz uczniów, w akcję pieczenia babeczek włączyli się również nauczyciele – dziękujemy zwłaszcza p. Barbarze Skóra – Czachor. Wydarzenie koordynowane było przez opiekunów RSU – p. Annę Wit oraz p. Annę Szot-Dec , swoją pomoc zaoferowała również p. B. Słonina. Mamy nadzieję, że tego typu akcje charytatywne na stałe zagoszczą w kalendarium naszej szkoły.

 Opiekunowie RSU

Anna Wit

Anna Szot-Dec

Galeria

image002 image001 image005 image004 image002

stopka - szkoła

librus
przedszkolestr
Statystyki
  • Użytkownicy online: 160
  • Odwiedzin dzisiaj: 63
  • Odwiedzin wczoraj: 311
  • Ostatni tydzień: 1717
Certyfikaty

zdrowie

zdrowie

dove

zdrowie

innowacyjna

Szkoła pamięta

Serce i pomoc

Organizator sportu

Certyfikat EDSS 2022

AWF

SKS

SKS

Dyplom uznania

Zaswiadczenie

Dyplom klimat

Podziekowanie

Oblicza dialogu

szkola-odkrywców-talentów

certyfikat5

certyfikat

certyfikat 2

certyfikat1