IV Międzyszkolne Zawody Pierwszej Pomocy

IMG_0267W dniu 14 maja 2015 r. uczniowie naszej szkoły stawili się na finał Kampanii Edukacyjnej  ,, Młodzieżowa Akademia Bezpieczeństwa „ IV Międzyszkolne Zawody Pierwszej Pomocy.

Do rywalizacji zgłosiło się 11 gimnazjów z całego regionu, każda placówka była reprezentowana przez 3 osobowy zespół, oraz 1 osobę rezerwową. Młodzież musiała wykazać się wiedzą praktyczną i teoretyczną z zakresu udzielania pierwszej pomocy.  Każda drużyna zmierzyła się z 5 różnymi stacjami, gdzie były przygotowane różne sytuacje. Musieli poradzić sobie  gdy doszło do potrącenia rowerzysty przez samochód , porażenia prądem w ogrodzie, zachłyśnięcia i krwotoku z nosa, oraz gdy na dworcu PKP trzeba było przeprowadzić resuscytację . Każda scenka była oceniana przez 2 sędziów, którzy posiadali kwalifikacje medyczne. Grupa miała zaledwie 7 min na poradzenie sobie z sytuacją.

Kampania jest pomysłem studentów wolontariuszy działających w Fundacji Generator Inspiracji oraz Koła Naukowego Ratownictwa Medycznego Uniwersytetu Rzeszowskiego. Studenci wolontariusze przeprowadzali najpierw zajęcia dotyczące tej tematyki a teraz młodzi ludzie mogą pochwalić się zdobytą wiedzą, w kolejnym etapie to właśnie uczniowie będą uczyć rówieśników i młodszych kolegów zasad udzielania pierwszej pomocy.

Drużyna naszej szkoły w składzie: Aleksandra Okoń, Paulina Dudek, Gabriela Pietrońska i Maksymilian Stępień zdobyła II miejsce. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy ogromnej wiedzy, dziękujemy również serdecznie wszystkim osobom, które włożyły ogromny trud w przygotowanie ich do tych zawodów.

Trzymamy kciuki, aby tak dalej !

 

Koordynator szkolny mgr Barbara Koziarz

Opiekun mgr Anna Tęcza – Blicharz

Galeria

IMG_0263 IMG_0262 IMG_028 IMG_025

stopka - szkoła

librus
przedszkolestr
Statystyki
Certyfikaty

zdrowie

dove

zdrowie

innowacyjna

Szkoła pamięta

Serce i pomoc

Organizator sportu

Certyfikat EDSS 2022

AWF

SKS

SKS

Dyplom uznania

Zaswiadczenie

Dyplom klimat

Podziekowanie

Oblicza dialogu

szkola-odkrywców-talentów

certyfikat5

certyfikat

certyfikat 2

certyfikat1