Gminny Konkurs Czytelniczy pt.: W krainie baśni

SONY DSC12 maja 2015r. w czytelni Biblioteki Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Sokołowie Młp. odbyła się II edycja Gminnego Konkursu Czytelniczego pt.: W krainie baśni. Do konkursu przystąpili uczniowie klas IV z siedmiu szkół naszej gminy tj.: Wólki Niedźwiedzkiej, Nienadówki (ZS nr 1), Trzebosi (ZS nr 1 i SP nr 2), Trzebuski, Górna i Sokołowa Młp. W czasie trwania zmagań konkursowych zawodnicy występowali w przebraniu, wcielając się w postaci ulubionych baśniowych bohaterów.

Uczestnicy konkursu pracowali w dwuosobowych drużynach rozwiązując sześć zadań, które treścią obejmowały znajomość przeczytanych baśni oraz faktów z życia i twórczości Andersena. Zadania te to: krzyżówka, test, rozsypana wyrazowa, układanie puzzli z rysunkiem ilustrującym baśniowych bohaterów, uporządkowywanie wydarzeń w baśni, odgadywanie tytułów baśni na podstawie rekwizytów.

Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała komisja w składzie:

p. Donata Drozd – bibliotekarz Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Sokołowie Małopolskim, p. Beata Dzwonnik – nauczyciel Szkoły Podstawowej nr 2 w Trzebosi, p. Małgorzata Sztorc – nauczyciel Zespołu Szkół nr 1 w Nienadówce.

Po dokładnym sprawdzeniu prac i ocenie poszczególnych zadań komisja wyłoniła zwycięzców. Zostali nimi:

  • I miejsce: Kinga Cisek, Aleksandra Nosal – Szkoła Podstawowa Bł. B. Markiewicza w Zespole Szkół w Trzebosi
  • II miejsce: Aleksandra Ożóg, Weronika Trzeciak – Szkoła Podstawowa Henryka Sienkiewicza w Zespole Szkół Nr1 w Nienadówce,
  • III miejsce: Agnieszka Kwolek, Sebastian Tarnawski – Szkoła Podstawowa w Zespole Szkół Jana Pawła II w Sokołowie Młp.

Uczestnicy konkursu prezentowali wysoki poziom wiedzy i umiejętności. Wszyscy otrzymali słodycze, dyplomy i nagrody w postaci książek, których sponsorem był p. Ryszard Rembisz.

Konkurs był nie tylko ogromnym przeżyciem osobistym dla każdego uczestnika, ale również dobrą zabawą. Towarzyszyła mu miła, pełna zdrowej rywalizacji atmosfera.

 

Małgorzata Pasierb

 

Galeria

SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC

stopka - szkoła

librus
przedszkolestr
Statystyki
  • Użytkownicy online: 166
  • Odwiedzin dzisiaj: 75
  • Odwiedzin wczoraj: 311
  • Ostatni tydzień: 1729
Certyfikaty

zdrowie

zdrowie

dove

zdrowie

innowacyjna

Szkoła pamięta

Serce i pomoc

Organizator sportu

Certyfikat EDSS 2022

AWF

SKS

SKS

Dyplom uznania

Zaswiadczenie

Dyplom klimat

Podziekowanie

Oblicza dialogu

szkola-odkrywców-talentów

certyfikat5

certyfikat

certyfikat 2

certyfikat1