WYSTAWA I DEGUSTACJA SŁODYCZY Z KRAJÓW NIEMIECKOJĘZYCZNYCH

Dnia 22 maja 2023 w naszej szkole odbyła się degustacja słodyczy z krajów niemieckojęzycznych. Wcześniej uczniowie klasy 8b oraz 8 c wraz z opiekunem panią Bernadetą Uchman przygotowali wystawę o świętach w Niemczech, między innymi o Dniu Jedności Niemiec, święcie Reformacji, Karnawale oraz dniu świętego Marcina.

Podczas degustacji uczniowie mogli skosztować cynamonowych bułeczek hamburskich samodzielnie wypiekanych przez Zuzię.  Większość słodyczy, które degustowali uczniowie to produkty niemieckiego przedsiębiorstwa Storck z siedzibą w  Berlinie. Były to między innymi wafelki Knoppers, cukierki  nimm2, czekoladki merci , toffifee  jak również żelki Haribo i precelki. Zainteresowanie degustacją było ogromne, szczególnie wśród młodszych uczniów. Degustacja miała między innymi na celu uświadomić uczniom jak dużo najpopularniejszych słodyczy ,które jedzą pochodzi z niemieckich firm.

Bernadeta Uchman

stopka - szkoła

librus
przedszkolestr
Statystyki
  • Użytkownicy online: 69
  • Odwiedzin dzisiaj: 11
  • Odwiedzin wczoraj: 84
  • Ostatni tydzień: 1417
Certyfikaty

zdrowie

zdrowie

dove

zdrowie

innowacyjna

Szkoła pamięta

Serce i pomoc

Organizator sportu

Certyfikat EDSS 2022

AWF

SKS

SKS

Dyplom uznania

Zaswiadczenie

Dyplom klimat

Podziekowanie

Oblicza dialogu

szkola-odkrywców-talentów

certyfikat5

certyfikat

certyfikat 2

certyfikat1