SZKOŁA PRZYJAZNA MÓZGOWI UCZNIA

W bieżącym  roku szkolnym  nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskim projekcie metodycznym -szkoła przyjazna mózgowi ucznia (Brain friendly school). W projekcie wzięły udział nauczycielki języka angielskiego: p . A. Witt oraz p. Anna Szot-Dec, p. B. Uchman- koordynator projektu w naszej szkole oraz p. S. Winiarska (nauczycielka języka polskiego) i  p. B. Miazga (nauczycielka matematyki). Projekt polegał na przeprowadzeniu 10 lekcji, każda w oparciu o 10 zasad lekcji przyjaznej mózgowi ucznia.

Lekcja skuteczna, atrakcyjna i angażująca dla ucznia to lekcja przyjazna jego mózgowi i poprowadzona w taki sposób, aby optymalnie wykorzystać jego możliwości i maksymalnie pobudzić do intensywnej pracy.

Niezbędna jest zatem znajomość przynajmniej podstawowych neurofaktów i zasad, które pozwalają zaplanować i przeprowadzić skuteczną lekcję .

Każda z nauczycielek biorących udział w projekcie przeprowadziła 10 lekcji, każda w oparciu o 10  kluczowych zasad:

1.Motywacja

2.Cele lekcji i kryteria sukcesu

3.Powtórka

4.Wprowadzenie nowych treści

5.Metody aktywizujące

6.Przerywniki

7.Różnorodność zadań i metod

8.Materiały wizualne

9.Ocena/pochwała/zachęta

10.Odpowiedzialność

W projekcie wraz z nauczycielami  brała udział większość klas z naszej szkoły – od przedszkola aż po klasy ósme. Projekt trwał od kwietnia do połowy maja. Nauczyciele, którzy wzięli udział w projekcie otrzymają przypinki nauczycieli przyjaznych mózgowi ucznia oraz certyfikaty, a szkoła otrzyma certyfikat.

                                                                                                        Bernadeta Uchman-koordynator

stopka - szkoła

librus
przedszkolestr
Statystyki
  • Użytkownicy online: 173
  • Odwiedzin dzisiaj: 111
  • Odwiedzin wczoraj: 311
  • Ostatni tydzień: 1765
Certyfikaty

zdrowie

zdrowie

dove

zdrowie

innowacyjna

Szkoła pamięta

Serce i pomoc

Organizator sportu

Certyfikat EDSS 2022

AWF

SKS

SKS

Dyplom uznania

Zaswiadczenie

Dyplom klimat

Podziekowanie

Oblicza dialogu

szkola-odkrywców-talentów

certyfikat5

certyfikat

certyfikat 2

certyfikat1