Wyróżnienie w konkursie ogólnopolskim

Pokaż mi, co czytasz, a powiem ci, kim jesteś”

 Chwila z książką to nie tylko przyjemność, lecz także, a może nawet przede wszystkim,  sposób na zdobywanie wiedzy o świecie. Korzyści wynikających z czytania jest mnóstwo. Z tego właśnie przekonania zrodziła się ogólnopolska akcja „Czytam sobie”. W ramach tego przedsięwzięcia Wydawnictwo Egmont ogłosiło konkurs na napisanie scenariusza do wybranej książki z serii „Czytam sobie”.  

W konkursie tym wzięła udział nauczycielka z naszej szkoły  – pani Anna Koziarz, która została laureatką ogólnopolskiego konkursu dla nauczycieli. Jej autorski scenariusz zatytułowany „Kto ma psa ten wie, ile przyjaźni jest w psie”, powstał w oparciu o książkę „Dobry pies”.

Książka o „dobrym psie” – Bazylu – prezentuje nie tylko niezwykłą przyjaźń człowieka z psem. Pokazuje również dzieciom,  że samodzielne czytanie to świetna zabawa, a nie przykry obowiązek,  dorosłym natomiast, że na naukę czytania nie jest nigdy za wcześnie.

Akcja „Czytam sobie” to próba przekazania rodzicom, by rozbudzali w dzieciach miłość do książek od najmłodszych lat, bowiem pierwsza samodzielnie przeczytana przez dziecko książka, zostanie w jego pamięci na zawsze.

Honorowy patronat nad Akcją „Czytam sobie” objęła Biblioteka Narodowa. Akcję tę wsparli „znani zaczytani” –  Olga Bołądź, Mateusz Kusznierewicz, Borys Szyc, Wojciech Malajkat, Karolina Malinowska.

Galeria

  

stopka - szkoła

librus
przedszkolestr
Statystyki
  • Użytkownicy online: 160
  • Odwiedzin dzisiaj: 63
  • Odwiedzin wczoraj: 311
  • Ostatni tydzień: 1717
Certyfikaty

zdrowie

zdrowie

dove

zdrowie

innowacyjna

Szkoła pamięta

Serce i pomoc

Organizator sportu

Certyfikat EDSS 2022

AWF

SKS

SKS

Dyplom uznania

Zaswiadczenie

Dyplom klimat

Podziekowanie

Oblicza dialogu

szkola-odkrywców-talentów

certyfikat5

certyfikat

certyfikat 2

certyfikat1