Wycieczka do Sanoka – rewia na lodzie i skansen

               Sanok to piękne podkarpackie miasto, które przyciąga wielu turystów. Uczniowie naszej szkoły również to miasto odwiedzili.  4 kwietnia do Sanoka wybrały się następujące klasy: 1a, 2a, 4b, 3d oraz 5c. Pierwszym punktem naszej wycieczki było lodowisko w Sanoku. To na tym lodowisku mogliśmy obejrzeć bajeczne przedstawienie – rewię na lodzie. Był to spektakl pt. „Niezwykłe przygody Sindbada Żeglarza” na motywach baśni Bolesława Leśmiana. Z zachwytem oglądaliśmy lodową opowieść. Było to niesamowite widowisko w wykonaniu zawodowych łyżwiarzy z całej Polski.

               Wszyscy byli pod ogromnym wrażeniem pięknej scenografii i dekoracji. Łyżwiarze mieli wspaniałe, bajkowe kostiumy, a dodatkowym atutem przedstawienia były efekty pirotechniczne. Występom towarzyszyła świetnie dobrana oprawa muzyczna. Wydarzenie to z pewnością na długo pozostanie w naszej pamięci.

               Następnie udaliśmy się na wspólny posiłek, by wzmocnić się przed kolejnymi atrakcjami. Przez ok 2 godziny spacerowaliśmy po sanockim skansenie, gdzie oglądaliśmy, jak żyli nasi przodkowie. Muzeum etnograficzne w Sanoku uznane jest za jedno z najciekawszych tego typu w Europie. Podzieliliśmy się na 3 grupy i razem z przewodnikami przemierzaliśmy teren skansenu zaglądając do malowniczo położonych chatek. Kupiliśmy również ciekawe pamiątki i wspaniale spędziliśmy czas. Inicjatorem oraz organizatorem całego przedsięwzięcia była p. Joanna Wójcik. Opiekę nad uczniami sprawowały również p. Paulina Gielarowska, p. Marta Nizioł, p. Anna Błaszków – Piękoś, p. Joanna Szwaja, p. Elżbieta Kalandyk oraz p. Anna Szot-Dec.

Joanna Wójcik, Anna Szot – Dec

stopka - szkoła

librus
przedszkolestr
Statystyki
  • Użytkownicy online: 188
  • Odwiedzin dzisiaj: 4
  • Odwiedzin wczoraj: 72
  • Ostatni tydzień: 1784
Certyfikaty

zdrowie

zdrowie

zdrowie

dove

zdrowie

innowacyjna

Szkoła pamięta

Serce i pomoc

Organizator sportu

Certyfikat EDSS 2022

AWF

SKS

SKS

Dyplom uznania

Zaswiadczenie

Dyplom klimat

Podziekowanie

Oblicza dialogu

szkola-odkrywców-talentów

certyfikat5

certyfikat

certyfikat 2

certyfikat1