ŚWIATOWY DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU

2 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu.

Z tej okazji, w klasach IA  i IB odbyły się warsztaty tematyczne, poprzedzone ciekawą prezentacją, która pozwoliła uczniom zapoznać się z problemem dzieci autystycznych. Celem takich zajęć w naszej szkole jest przede wszystkim nauka akceptacji i tolerancji w stosunku do osób, które różnią się od większości społeczeństwa. Pierwszoklasiści dowiedzieli się,  z czym na co dzień musi mierzyć się osoba ze spektrum autyzmu – w jaki sposób odbiera świat, co czuje,  czego nie lubi i z czym ma trudności.

Na  koniec uczestnicy wykonali prace plastyczne techniką malowania na szkle. Przepiękne obrazy przedstawiają głównie motyle i puzzle, które są jednym z symboli autyzmu. Niektórzy mali artyści, jako motyw przewodni wybrali też serca, ptaki i kwiaty.

Dzieła naszych pierwszaków przyozdobiły ich sale, a my cieszymy się, że łącząc wiedzę z dobrą zabawą, już od  najmłodszych lat możemy budować zrozumienie i akceptację dla osób ze spektrum autyzmu.

                                                                              mgr Monika Walków, mgr Małgorzata Małek

stopka - szkoła

librus
przedszkolestr
Statystyki
  • Użytkownicy online: 188
  • Odwiedzin dzisiaj: 4
  • Odwiedzin wczoraj: 72
  • Ostatni tydzień: 1784
Certyfikaty

zdrowie

zdrowie

zdrowie

dove

zdrowie

innowacyjna

Szkoła pamięta

Serce i pomoc

Organizator sportu

Certyfikat EDSS 2022

AWF

SKS

SKS

Dyplom uznania

Zaswiadczenie

Dyplom klimat

Podziekowanie

Oblicza dialogu

szkola-odkrywców-talentów

certyfikat5

certyfikat

certyfikat 2

certyfikat1