#SzkołaPamięta

’’Umarłych wieczność dotąd trwa,

dokąd pamięcią się im płaci.” 

Wisława Szymborska

Zgodnie z naszą tradycją 1 listopada – Święto Zmarłych to czas, w którym wracają wspomnienia o naszych najbliższych zmarłych. W tym dniu na grobach zapalamy znicze, składamy kwiaty jako dowód naszej miłości, przyjaźni i tęsknoty. Święto zmarłych to również pamięć o tych, którzy stracili swoje życie w obronie naszej ojczyźnie. To dzięki Nim możemy żyć w wolnej Polsce.
            W związku z tym uczniowie Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Sokołowie Młp. włączyli się w akcję MEN #SzkołaPamięta. Celem tej inicjatywy jest, aby młode pokolenie pielęgnowało pamięć o zmarłych. W ramach tej akcji uczniowie podjęli szereg działań. W piątek tj. 27.10.2023 r. członkowie  RSU  Maja Bęben, Milena  Dec oraz  Bartosz Kustra zapalili znicze na  grobach zmarłych nauczycieli, żołnierzy oraz bezimiennych mogiłach znajdujących się na cmentarzu parafialnym. Oprócz tego uczniowie wykonali gazetki tematyczne na korytarzu i klasach.
Dzięki akcji „Szkoła pamięta” dzieci i młodzież uczą się nie tylko szacunku do polskiej tradycji, ale również pielęgnują w sobie miłość do ojczyzny i pamięć historyczną.
Opiekę nad uczniami podczas zapalania zniczy pełniły panie Aneta Pikor i Anna Tęcza – Blicharz.

stopka - szkoła

librus
przedszkolestr
Statystyki
  • Użytkownicy online: 63
  • Odwiedzin dzisiaj: 3
  • Odwiedzin wczoraj: 84
  • Ostatni tydzień: 1409
Certyfikaty

zdrowie

zdrowie

dove

zdrowie

innowacyjna

Szkoła pamięta

Serce i pomoc

Organizator sportu

Certyfikat EDSS 2022

AWF

SKS

SKS

Dyplom uznania

Zaswiadczenie

Dyplom klimat

Podziekowanie

Oblicza dialogu

szkola-odkrywców-talentów

certyfikat5

certyfikat

certyfikat 2

certyfikat1