SUKCES KLASY I „C” W KONKURSIE OGÓLNOPOLSKIM

Klasa I c została laureatem ogólnopolskiego konkursu, „Supermoc – gojenie ran” zorganizowanego przez Polską Izbę Mleka, w ramach w ramach kampanii edukacyjnej „Mamy kota na punkcie mleka”, w której uczestniczą najmłodsi uczniowie naszej szkoły. Spożywanie mleka i przetworów mlecznych dostarcza organizmowi witaminę K, która  wspomaga krzepliwość krwi i gojenie ran.

Zadanie konkursowe, które polegało na przygotowaniu z całą klasą przepisu na danie wykorzystujące mleko i jego przetwory, wymagało wykazania się również zdolnościami kulinarnymi i plastycznymi.

Pierwszoklasiści przygotowywali przepisy na dania mleczne wraz z rysunkami. Spośród wszystkich prac wybraliśmy jeden – przepis na Pastę kanapkową – super zdrową, który przedstawiliśmy w formie plakatu. Według tego przepisu powstały pięknie wyglądające zdrowe kanapki. Pozostałe przepisy zostały umieszczone w „Mlecznej książce kucharskiej”.

 W nagrodę od Organizatora Konkursu każdy uczeń otrzymał  do samodzielnej dekoracji, naklejki oraz Mleczny Zeszyt z bohaterami kampanii – Kotem Mleczysławem i jego koleżanką Mleczną Kitą.

Dzięki udziałowi w Konkursie oraz programie edukacyjnym najmłodsi uczniowie przekonali się, dlaczego warto pić mleko i jeść produkty mleczne, zdobyli również wiedzę na temat wyjątkowych wartości odżywczych mleka oraz roli jaką odgrywa w zachowaniu zdrowia.

 Młodym artystom życzymy wielu sukcesów.

Anna Koziarz – wychowawca klasy I „c”

stopka - szkoła

librus
przedszkolestr
Statystyki
  • Użytkownicy online: 0
  • Odwiedzin dzisiaj: 56
  • Odwiedzin wczoraj: 89
  • Ostatni tydzień: 558
Certyfikaty

wojsko

zdrowie

zdrowie

zdrowie

dove

zdrowie

innowacyjna

Szkoła pamięta

Serce i pomoc

Organizator sportu

Certyfikat EDSS 2022

AWF

SKS

SKS

Dyplom uznania

Zaswiadczenie

Dyplom klimat

Podziekowanie

Oblicza dialogu

szkola-odkrywców-talentów

certyfikat5

certyfikat

certyfikat 2

certyfikat1