BEZPIECZEŃSTWO W INTERNECIE

31.05.2022 r.  w naszej szkole odbyła się prelekcja profilaktyczna dla uczniów klas piątych o temetyce „Wspólczesne zagrożenia związane z korzystaniem z Internetu”. Zajęcia przeprowadził funkcjonariusz Komendy Powiatowej Policji w Sokołowie Małopolskim – starszy sierżant pan Rafał Cieśliński.

Podczas spotkania uczniowie dowiedzieli się, jak postępować, aby bezpiecznie korzystać ze stron internetowych, na jakie zagrożenia narażeni są młodzi ludzie w sieci oraz z jaką odpowiedzialnością wiąże się korzystanie z różnych stron internetowych, komunikatorów i serwisów społecznościowych. Ponadto pan policjant wyjaśnił wiele pojęć związanych z zjawiskiem cyberprzemocy oraz wytłumaczył, czego nie można i nie powinno się robić, korzystając z Internrtu. Bardzo szczegółowo omówiony został wątek mobilnego internetu, zniesławienia i znieważania. Dzieci dowiedziały się, dlaczego nie należy zamieszczać w sieci swoich danych osobowych oraz jakie są zagrożenia płynące z beztroskiego zawierania znajomości internetowych. Prelegent szczególną uwagę zwrócił także na konsekwencje prawne niewłaściwych zachowań oraz zapoznał słuchaczy z procedurami reagowania na przejawy przemocy.

Piątoklasiścii uważnie i aktywnie wzięli udział w spotkaniu. Ta cenna prelekcja uwraźliwiła ich na specyfikę problemu zagrożeń związanych z korzystaniem z Internetu. Mamy nadzieję, że dzięki spotkaniu z przedstawicielem prawa i wielu innym działaniom podejmowanym przez naszą szkołę, nasi uczniowie w sieci będą rozsądni i odpowiedzialni, co pozwoli uniknąć niebezpieczeństw i ustrzec się wielu błędów. 

Monika Walków, Anna Chorzępa

stopka - szkoła

librus
przedszkolestr
Statystyki
Certyfikaty

zdrowie

dove

zdrowie

innowacyjna

Szkoła pamięta

Serce i pomoc

Organizator sportu

Certyfikat EDSS 2022

AWF

SKS

SKS

Dyplom uznania

Zaswiadczenie

Dyplom klimat

Podziekowanie

Oblicza dialogu

szkola-odkrywców-talentów

certyfikat5

certyfikat

certyfikat 2

certyfikat1