„Sokołowskie impresje jesienne 2019”

            22 października 2019r. w parku miejskim naszego miasta odbył się plener malarski  z udziałem uczniów Zespołu Szkół im. Jana Pawła II. Plener odbył się pod patronatem Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Sokołowie Małopolskim i przy jej wsparciu materialnym. Celem pleneru było zainteresowanie dzieci i młodzieży zabytkami miasta, rozwijanie ich wrażliwości estetycznych oraz zdolności plastycznych, a także wyrobienie wśród młodego pokolenia potrzeby obcowania z zabytkami i ciekawymi miejscami swojego miasta.

22 uczniów w wieku od 7 do12 lat rozwijało umiejętności twórcze w otoczeniu przyrody i osób o podobnych zainteresowaniach. Bliskość przyrody parku sprawiła, że plener był wyjątkową formą wypoczynku i wspaniałą przygoda artystyczną. Podczas pobytu na plenerze jego uczestnicy mogli pracować wybranymi technikami malarskimi i rysunkowymi, dyskutować, spacerować i odpoczywać. Plenery przygotowała i poprowadziła p. Małgorzata Kwolek malarka i nauczyciel Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Sokołowie Młp. Zadaniem uczestników pleneru było utrwalenie dowolną techniką plastyczną fragmentu pejzażu Sokołowa Małopolskiego w okolicy parku miejskiego.

Uczestnicy pleneru rozpoczęli swoja przygodę artystyczną od zapoznaje się z twórczością artystów w obrębie „małej ojczyzny” czyli od zwiedzania wystawy poplenerowej VII pleneru malarskiego dla osób dorosłych w MGOKSiR w Sokołowie Młp. pt. ,, Sokołów Małopolski 2019”. Wystawy malarstwa ,,To, czego nie widzimy na co dzień”- z 450 letnia historią w tle.

Uczestnicy pleneru uznali swoją przygodę artystyczna za bardzo udaną, czego owocem są ich prace malarskie i miłe, radosne wspomnienia.

Małgorzata Kwolek

Galeria

 

stopka - szkoła

librus
przedszkolestr
Statystyki
  • Użytkownicy online: 0
  • Odwiedzin dzisiaj: 4
  • Odwiedzin wczoraj: 89
  • Ostatni tydzień: 506
Certyfikaty

wojsko

zdrowie

zdrowie

zdrowie

dove

zdrowie

innowacyjna

Szkoła pamięta

Serce i pomoc

Organizator sportu

Certyfikat EDSS 2022

AWF

SKS

SKS

Dyplom uznania

Zaswiadczenie

Dyplom klimat

Podziekowanie

Oblicza dialogu

szkola-odkrywców-talentów

certyfikat5

certyfikat

certyfikat 2

certyfikat1