„Ocalić od zapomnienia – Mały Katyń Ziemi Sokołowskiej”

                    21 października 2019r. w naszej szkole odbyły się dwa spotkania z historią. Poprowadził je p. Piotr Ożóg nauczyciel, historyk, wiceprezes TMZS. Uczestniczyli w nim uczniowie klas 6-tych oraz klasa 4b i III b – c. Celem spotkania było pogłębienie wiedzy historycznej uczniów na temat historii,,małej ojczyzny” oraz zainteresowanie młodego pokolenia historią Polski. Dzięki spotkaniu z historykiem i badaczem lokalnej historii, uczniowie mieli szansę poznać dzieje regionu i losy osób, które zginęły za odzyskanie przez Polskę niepodległości. Losy tych, co oddali życie w,, Małym Katyniu Ziemi Sokołowskiej” służą do zrekonstruowania przebiegu wydarzeń, ukazują ich kontekst społeczny i pozwalają poczuć klimat przeszłości. Ponadto budują pamięć i myślenie historyczne oraz budzą odczucia patriotyczne.

Uczniowie wysłuchali także poezji poświęconej,,Małemu Katyniu Ziemi Sokołowskiej” autorstwa p. Sabiny Woś, w wykonaniu autorskim.

Spotkanie zorganizowane zostało pod patronatem Towarzystwa Miłośników Ziemi Sokołowskiej oraz Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Sokołowie Małopolskim. Miało ono także dwa cele dodatkowe: ocalić od zapomnienia, tych, co zginęli dla naszej wolności; oraz zachęcić uczniów, naszej szkoły, do udziału w 12. edycji konkursu pt. ,,Patriotyczna Droga Krzyżowa – Mały Katyń Ziemi Sokołowskiej”.

 

organizator spotkani: Małgorzata Kwolek

Galeria

 

 

stopka - szkoła

librus
przedszkolestr
Statystyki
  • Użytkownicy online: 70
  • Odwiedzin dzisiaj: 13
  • Odwiedzin wczoraj: 84
  • Ostatni tydzień: 1419
Certyfikaty

zdrowie

zdrowie

dove

zdrowie

innowacyjna

Szkoła pamięta

Serce i pomoc

Organizator sportu

Certyfikat EDSS 2022

AWF

SKS

SKS

Dyplom uznania

Zaswiadczenie

Dyplom klimat

Podziekowanie

Oblicza dialogu

szkola-odkrywców-talentów

certyfikat5

certyfikat

certyfikat 2

certyfikat1