PIERWSZAKI KSIĄŻKOFIKSIAKI

O tym, jak wiele korzyści daje czytanie książek, wie każdy z nas. Codzienne, nawet kilkuminutowe czytanie jako nic nie kosztująca czynność, przyczynia się do odniesienia sukcesu każdego dziecka. Warto zwrócić uwagę na to, że w dzieciństwie, w atmosferze ciepła rodzinnego czyta się dzieciom baśnie, opowiadania, wiersze, co potęguje poczucie bliskości i kojarzy czytanie z przyjemnością. Wielu naukowców dowiodło, że codzienne czytanie stymuluje pracę mózgu.

Dzieci, którym czyta się codziennie, mają niejako zakodowaną potrzebę czytania i automatycznie czytanie staje się ich nawykiem. A to niezbędny krok do tego, by zdobyć dobre wykształcenie, lepszą pracę i nabyć umiejętności radzenia sobie w wielu trudnych sytuacjach życiowych. Poprzez codzienne czytanie dzieci rozbudzają nie tylko swoją wyobraźnię, traktują również samą czynność czytania nie jako przykry obowiązek, lecz – wspaniałą przygodę.

Wśród wielu ogólnopolskich akcji propagujących sięganie po książkę, warto zainteresować się tymi, które proponują instytucje znajdujące się w naszym mieście. W miniony wtorek klasa I c wraz z Panią Donatą Drozd z Biblioteki Publicznej z Sokołowa zainicjowała autorski projekt czytelniczy „Pierwszaki Książkofiksiaki”. W czasie spotkania Pani Bibliotekarka opowiedziała pierwszoklasistom, czym jest biblioteka,  w jaki sposób mogą z niej korzystać. Uczniowie otrzymali Biblioindeksiki specjalne przygotowane na tę okazję przez wychowawczynię klasy. Autorką nazwy „indeksików” oraz logo projektu jest Aleksandra Zybura.

Spotkanie z książką uatrakcyjniła lektura niesamowicie zabawnej książki J. Wieslondler „Mama Mu czyta”, której główna bohaterka – krowa, ma bzika na punkcie czytania książek, a zwłaszcza opowieści
o przygodach Pippi Pończoszanki, i odwiedzania „bibluteki”. Ta pełna humoru i mądrości życiowych książka, bardzo spodobała się uczniom klasy I C, a dodatkowo, czytana z pełnym zaangażowaniem Pani Donaty, zaczarowała pochmurny wtorkowy dzień, w miłe spotkanie z książką.

Wystawę prac uczniów klasy I C, zainspirowanych nazwą projektu, można obejrzeć w Oddziale dla Dzieci Biblioteki Publicznej w Sokołowie Młp.

Anna Koziarz

stopka - szkoła

librus
przedszkolestr
Statystyki
Certyfikaty

zdrowie

dove

zdrowie

innowacyjna

Szkoła pamięta

Serce i pomoc

Organizator sportu

Certyfikat EDSS 2022

AWF

SKS

SKS

Dyplom uznania

Zaswiadczenie

Dyplom klimat

Podziekowanie

Oblicza dialogu

szkola-odkrywców-talentów

certyfikat5

certyfikat

certyfikat 2

certyfikat1