Tydzień Edukacji Globalnej w Zespole Szkół im. Jana Pawła II pod hasłem „Działajmy razem. To nasz wspólny świat” 2021

Przy wsparciu Dyrekcji oraz nauczycieli Zespołu Szkół im. Jana Pawła II po raz trzeci w naszej szkole odbył się Tydzień Edukacji Globalnej. W ramach realizowanej innowacji pedagogicznej pt. Edukujemy globalnie w tym roku szkolnym w czasie obchodów Tygodnia Edukacji Globalnej uczniowie wykonywali różne zadania. Wyglądały one następująco:

29 XI poniedziałek -Rozdajemy ulotki. Wprowadzamy w tematykę Tygodnia Edukacji Globalnej . Akcja informacyjna – postery, infografiki w holu szkoły. Hasztagi z nazwą tygodnia #teg rozmieszczamy w szkole.
30 XI wtorek –  Akcja artystyczna – warsztaty dla uczniów klas 7-8 pt.  Eko święta.  Uczniowie tworzyli ozdoby choinkowe w duchu zero waste. Warsztaty odbyły się według pomysłu, a pod kierunkiem pani Małgorzaty Kwolek oraz pani Anny Tęczy-Blicharz.

 1 XII środa –  lekcje dla klimatu – inspiracje dla nauczycieli. Zachęcaliśmy nauczycieli do wprowadzenia treści związanych z edukacją globalną na swoich lekcjach. Gotowe materiały zostały przygotowane i rozłożone w pokojach nauczycielskich.

2 XII czwartek –  ubieramy się na zielono lub na niebiesko NIE dla zmiany klimatu – troszczmy się o wodę  
3 XII piątek – komunikacja w duchu porozumienia bez przemocy – język żyrafy i szakala, oglądamy filmik i czytamy artykuł na ten temat i dowiadujemy się, czego dotyczy ten język

Uczniom klas 7 i 8 zaproponowano także konkurs na wykonanie plakatów, infografik eksponujących Cele Zrównoważonego Rozwoju, po polsku i po angielsku. W obchody TEG mogą włączyć się wszyscy, którym zależy na losach świata, poprzez zrealizowanie akcji czy projektów edukacyjnych (np. pokazu filmowego, gry miejskiej, warsztatów, spotkania z gościem) w swoim otoczeniu. Organizowane w ramach TEG wydarzenia są okazją do refleksji jak nasze zwyczaje i styl życia wpływają na resztę świata, a także poszukiwania i dzielenia się rozwiązaniami, które sprawią, by stał się on bardziej zrównoważony i sprawiedliwy dla wszystkich jego mieszkańców. Tydzień Edukacji Globalnej zorganizowany został pod kierunkiem Zespołu promocyjno – motywacyjnego.

Anna Szot-Dec

stopka - szkoła

librus
przedszkolestr
Statystyki
  • Użytkownicy online: 67
  • Odwiedzin dzisiaj: 168
  • Odwiedzin wczoraj: 436
  • Ostatni tydzień: 1943
Certyfikaty

zdrowie

zdrowie

zdrowie

dove

zdrowie

innowacyjna

Szkoła pamięta

Serce i pomoc

Organizator sportu

Certyfikat EDSS 2022

AWF

SKS

SKS

Dyplom uznania

Zaswiadczenie

Dyplom klimat

Podziekowanie

Oblicza dialogu

szkola-odkrywców-talentów

certyfikat5

certyfikat

certyfikat 2

certyfikat1