Pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej

„Książka i możność czytania – to jeden z największych cudów ludzkiej cywilizacji.”

                                                                                               M. Dąbrowska

13 lutego 2020 roku w bibliotece szkolnej w naszej szkole odbyło się pasowanie uczniów kl. I a b c na czytelnika. Pasowanie poprzedziła inscenizacja Urodziny u Kopciuszka, którą przygotowały uczennice klasy VIII a.

Uczniowie klas I wysłuchali wierszy, piosenek, dowiedzieli się jak należy dbać o książki, czego nie wolno robić czytając książkę. Następnie przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie i zostali pasowani na czytelników. Po pasowaniu zapoznali się z biblioteką i jej zbiorami, a na koniec mogli już samodzielnie wypożyczyć książki.

Serdeczne podziękowania kierujemy do Pani Barbary Skóry-Czachor za życzliwość i pomoc w przygotowaniu tej uroczystości, Panu Andrzejowi Pasierbowi za wykonanie Identyfikatorów czytelnika, które pozwolą uczniom na samodzielne korzystanie z zasobów szkolnej biblioteki, a Pani Katarzynie Watras za udostępnienie elementów dekoracyjnych do inscenizacji.

Wszystkich uczniów zapraszamy do częstego odwiedzania biblioteki szkolnej.

Pasierb Małgorzata
Piękoś Aleksandra

Galeria

stopka - szkoła

librus
przedszkolestr
Statystyki
  • Użytkownicy online: 64
  • Odwiedzin dzisiaj: 160
  • Odwiedzin wczoraj: 436
  • Ostatni tydzień: 1935
Certyfikaty

zdrowie

zdrowie

zdrowie

dove

zdrowie

innowacyjna

Szkoła pamięta

Serce i pomoc

Organizator sportu

Certyfikat EDSS 2022

AWF

SKS

SKS

Dyplom uznania

Zaswiadczenie

Dyplom klimat

Podziekowanie

Oblicza dialogu

szkola-odkrywców-talentów

certyfikat5

certyfikat

certyfikat 2

certyfikat1