Obchody Narodowego Święta Niepodległości

       Narodowe Święto Niepodległości, obchodzone w dniu 11 listopada, jest najważniejszym z dni w polskiej tożsamości narodowej. Z tej okazji dnia 10 listopada w naszej szkole uroczyście świętowaliśmy kolejną rocznicę odzyskania przez Polskę suwerenności po 123 latach zaborów.

Uczniowie klas I-III pod opieką wychowawców i nauczycieli oraz grupa Orląt pod kierunkiem Pani Pauliny Gielarowskiej udali się pieszo na sokołowski rynek pod figurę Matki Bożej Królowej Polski – pomnik wdzięczności za odzyskaną wolność, gdzie powitała wszystkich zgromadzonych Pani Dyrektor Szkoły. Uczniowie oraz Orlęta złożyli pod pomnikiem zapalone znicze, następnie wszyscy wspólnie odśpiewali hymn narodowy – Mazurek Dąbrowskiego, a także pieśni patriotyczne.

Cała społeczność szkolna klas IV-VIII zgromadziła się na hali gimnastycznej, by wspólnie uczcić Narodowe Święto Niepodległości i ludzi, którzy za „wolność naszą i waszą” oddali swoje życie. Uczniowie mogli wysłuchać montażu słowno – muzycznego oraz wspólnie śpiewać znane pieśni patriotyczne.  Uczniowie Zespołu szkół im. Jana Pawła II kolejny raz włączyli się w akcję MEN #Szkoładohymnu

Wydarzenie to zakończyło się przemówieniem pani dyrektor Barbary Skóry – Czachor, która mówiła o potrzebie pielęgnowania pamięci o polskiej historii. Całość została przygotowana przez panią Beatę Głowalę, Annę Tęczę – Blicharz.  W tworzeniu oprawy muzyczno-dekoracyjnej wspomagał pan Paweł Smotryś oraz Małgorzata Kwolek. Opiekę nad pocztem sztandarowym podczas uroczystości sprawował pan Bogusław Rybak.

stopka - szkoła

librus
przedszkolestr
Statystyki
  • Użytkownicy online: 173
  • Odwiedzin dzisiaj: 107
  • Odwiedzin wczoraj: 311
  • Ostatni tydzień: 1761
Certyfikaty

zdrowie

zdrowie

dove

zdrowie

innowacyjna

Szkoła pamięta

Serce i pomoc

Organizator sportu

Certyfikat EDSS 2022

AWF

SKS

SKS

Dyplom uznania

Zaswiadczenie

Dyplom klimat

Podziekowanie

Oblicza dialogu

szkola-odkrywców-talentów

certyfikat5

certyfikat

certyfikat 2

certyfikat1