MIESIĄC LISTOPADOWYCH TEATRZYKÓW

P102092512 listopada gościł w naszej szkole objazdowy teatrzyk pt. „Calineczka”. Kukiełki i wspaniali aktorzy przenieśli dzieci w świat małej dziewczynki. Calineczkę spotykały różne przygody jednak cała historia jak na baśń przystało zakończyła się bardzo szczęśliwie. Przedstawienie wywoływało u dzieci uśmiech i zaciekawienie, a świat magii oczarował je na co najlepszym dowodem były ich spontaniczne reakcje. Przedstawianie opowiadało o tym, że warto być ciekawym świata, mieć własne zdanie i walczyć o swoje marzenia.
14 listopada zawitali do naszej szkoły artyści teatru „Tomcio” z Nowego Sącza, którzy przedstawili nam spektakl pt. „Krowa Kłamczucha” na podstawie bajki „Kozucha kłamczucha” J. Papuzińskiej. Przedstawienie, oprócz wielu elementów humorystycznych, zawierało w sobie przede wszystkim naukę, że nie warto okłamywać bliskich i zachowywać się niegrzecznie wobec innych, a za swoje winy zawsze powinno się przeprosić. Z teatrzyku wypływał cenny morał uczący prawdomówności, umiejętności wybaczania a także prawdziwej przyjaźni. Przedstawiona sztuka teatralna ukazała prawdziwe oblicze kłamstwa. Krowa Kłamczucha zyskała wśród przedszkolaków sympatię, ale tylko dlatego, że przeprosiła za swe niecne czyny i obiecała poprawę. W efekcie dzieci nie tylko miło i wesoło spędziły czas, ale również poznały niedobre skutki kłamstwa, co – miejmy nadzieję – pozostanie w nich na dłużej.
28 listopad pokaz historyczny grupy artystycznej Rekonstrukto pod hasłem „Życie i kultura w Średniowieczu”. W programie: żywa lekcja historii, prezentacja obyczajów i kultury epoki, przegląd ekwipunku i uzbrojenia, duża kolekcja broni i rekwizytów, prawo dawne – narzędzia tortur, gry i zabawy plebejskie.

Wychowawczynie klas I – III

GALERIA ZDJĘĆ

P1020924 P1020917 P1020916 P1020914

stopka - szkoła

librus
przedszkolestr
Statystyki
  • Użytkownicy online: 70
  • Odwiedzin dzisiaj: 13
  • Odwiedzin wczoraj: 84
  • Ostatni tydzień: 1419
Certyfikaty

zdrowie

zdrowie

dove

zdrowie

innowacyjna

Szkoła pamięta

Serce i pomoc

Organizator sportu

Certyfikat EDSS 2022

AWF

SKS

SKS

Dyplom uznania

Zaswiadczenie

Dyplom klimat

Podziekowanie

Oblicza dialogu

szkola-odkrywców-talentów

certyfikat5

certyfikat

certyfikat 2

certyfikat1