,,Matka Ziemia” – XVI Międzywojewódzkiego Przeglądu Twórczości Dzieci i Młodzieży

image00124 listopada 2016 r. w Pysznicy  odbył się uroczysty finał XVI Międzywojewódzkiego Przeglądu Twórczości Dzieci i Młodzieży. Uroczystość swoją obecnością zaszczycili : pani Janina Sagatowska – Senator RP, która objęła honorowy patronat nad przedsięwzięciem, pan Rafał Weber – Poseł na Sejm RP oraz przedstawiciele władz Gminy Pysznica.

Inspiracją artystyczną dla uczestników tegorocznego przeglądu twórczości było hasło „Matka Ziemia”. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem – wzięli w nim udział uczniowie z 41 szkół i 2 przedszkoli z województw: podkarpackiego, lubelskiego, świętokrzyskiego i łódzkiego. Na konkurs napłynęło 265 prac plastycznych i 45 utworów poetyckich. Jury pod przewodnictwem artysty plastyka Józefa Sroki i poety – ks. dra Mariana Balickiego przyznało 30 nagród oraz 54 wyróżnienia. Młodzi twórcy w autorskich wypowiedziach literackich i plastycznych przenośnią i barwą wyrazili swoje refleksje na temat piękna polskiej ziemi, cywilizacyjnych zagrożeń oraz odpowiedzialności za stan środowiska naturalnego. Nagrodzone prace zostały opublikowane w antologii, którą otrzymali laureaci i zaproszeni goście.

Głównym punktem uroczystości był koncert połączony z ogłoszeniem wyników i wręczeniem nagród. Uczniowie słowami pieśni i nagrodzonych wierszy wypowiadali się na temat swojej ojczyzny, uniwersalnych wartości, takich jak wiara, patriotyzm, wolność, tradycja i kultura. Cytując słowa Patrona nawoływali do zachowania piękna ziemi dla przyszłych pokoleń, szacunku do ziemi ojczystej i dbania o przyszłość Polski.

Uczniowie  naszego Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Sokołowie Młp. zostały laureatkami tego Przeglądu i uczestniczyły w uroczystości jego podsumowania wraz z opiekunem p. Małgorzatą Kwolek, rodzicem p. Bartoszem Walickim i p. Zbigniewem Burym. Byli to:

Anna Walicka, klasa ,,0” – II nagroda;

Wiktoria Mazgaj,  klasy 5a  – II nagroda

 oraz Krzysztof Walicki, klasa IIId i Kinga Kawa, klasa IIIc – wyróżnienia.

 

Opiekunem artystycznym laureatów była p. Małgorzata Kwolek, a prace zostały wykonane za zajęciach kółka plastycznego.

Serdecznie gratulujemy laureatom i życzymy dalszych sukcesów i inspiracji twórczych, których mogą poszukiwać w pięknie najbliższego otoczenia.

 

Małgorzata Kwolek

Galeria

image006 image007 image005

image004 image003 image002

stopka - szkoła

librus
przedszkolestr
Statystyki
  • Użytkownicy online: 188
  • Odwiedzin dzisiaj: 4
  • Odwiedzin wczoraj: 72
  • Ostatni tydzień: 1784
Certyfikaty

zdrowie

zdrowie

zdrowie

dove

zdrowie

innowacyjna

Szkoła pamięta

Serce i pomoc

Organizator sportu

Certyfikat EDSS 2022

AWF

SKS

SKS

Dyplom uznania

Zaswiadczenie

Dyplom klimat

Podziekowanie

Oblicza dialogu

szkola-odkrywców-talentów

certyfikat5

certyfikat

certyfikat 2

certyfikat1