Lekcja otwarta z matematyki.
1 kwietnia 2026 r. uczniowie klasy IV c wzięli udział w lekcji otwartej z matematyki. Tematem lekcji było: Porównywanie ułamków.
Uczniowie pracowali w grupach i wykonywali razem różne zadania, dzięki którym odkrywali reguły porównywania ułamków o jednakowych mianownikach oraz o jednakowych licznikach. Zadania w grupach rozdzielali liderzy i pilnowali by wszyscy członkowie grupy pracowali sprawnie, bo nagrodą za najszybciej poprawnie wykonane zadanie były naklejki motywce.
W następnej części lekcji, uczniowie ćwiczyli reguły porównywania ułamków i zdobywali kolejne punkty, jednocześnie świetnie się bawiąc.
Na koniec, po wytrwałych zmaganiach, nadszedł czas na Karty Grabowskiego Ułamki. Uczniowie rozegrali wewnątrz grup serię gry Rollercoaster.
Anna Dubiel













































