Laurka dla Strażników Lasów

O tym , jak ważna jest praca leśnika i strażaka, przekonali się uczniowie klasy II c, biorąc udział w ogólnopolskiej akcji „Giga Laurka dla Strażników Lasów”. To inicjatywa, której głównym celem jest edukowanie najmłodszych, na temat ochrony lasów przed coraz częściej występującymi pożarami oraz nauka świadomego i odpowiedzialnego zachowania w czasie przebywania na łonie natury. O znaczeniu takich kampanii edukacyjnych świadczą m.in. dane: w 2020 r. w Polsce wybuchło 6627 pożarów lasów, z czego ponad 4800 zostało spowodowanych z winy człowieka.

Drugoklasiści przygotowali prace plastyczne nawiązujące do trudnych i bardzo ważnych zadań wykonywanych przez strażaków i leśników, którzy na co dzień troszczą się o ochronę polskich lasów, dbają o to, by w przyszłości można było podziwiać ich piękno. Dowiedzieli się z materiałów edukacyjnych, że lasy są „fabryką tlenu”, chronią przed szkodliwym wpływem przemysłu, osłaniają glebę i wody, stanowią jedno z ulubionych miejsc wypoczynku, są mieszkaniem dla tysięcy gatunków roślin i zwierzą

W tegorocznej, II edycji Giga Laurki, wzięło udział ponad 20 000 tysięcy dzieci z całej Polski z 3165 placówek, które wykonały 25 920 wspaniałych prac. Z nadesłanych prac zostało stworzonych 5 Giga Laurek, każda z nich składa się z 5148 prac małych artystów oraz ciepłych słów życzeń dla strażaków i leśników.

Prace warto obejrzeć pod adresem: https://straznicylasow.pl/giga-laurka/

Uczniowie klasy II c za udział w tej szczytnej akcji otrzymali Certyfikaty Małych Strażników Lasów.

Można więc stwierdzić, że lasy to najczystsza i najbardziej przyjazna fabryka na świecie. Lasy, które stanowią ok. 28 % powierzchni Polski, to nasz narodowy skarb. Powinniśmy o niego dbać ze szczególną troską, doceniać także trudną pracę leśników i strażaków, którzy na co dzień dbają o to, by lasy nie były niszczone, ale urzekały każdego z nas swoim pięknem.

Pamiętajmy o tym nie tylko 29 maja, kiedy obchodzony jest Dzień Strażnika Lasów.

Anna Koziarz

stopka - szkoła

librus
przedszkolestr
Statystyki
  • Użytkownicy online: 26
  • Odwiedzin dzisiaj: 3
  • Odwiedzin wczoraj: 219
  • Ostatni tydzień: 1460
Certyfikaty

zdrowie

zdrowie

dove

zdrowie

innowacyjna

Szkoła pamięta

Serce i pomoc

Organizator sportu

Certyfikat EDSS 2022

AWF

SKS

SKS

Dyplom uznania

Zaswiadczenie

Dyplom klimat

Podziekowanie

Oblicza dialogu

szkola-odkrywców-talentów

certyfikat5

certyfikat

certyfikat 2

certyfikat1