Konkurs na najpiękniejszy różaniec.

Październik to miesiąc, w którym szczególnie gorąco powinniśmy się modlić na różańcu. “Modlitwa różańcowa jest modlitwą wdzięczności, miłości i ufnej prośby. Modlitwa tak prosta i tak bogata!” – mówił Jan Paweł II.

Matka Boża w szczególny sposób prośbę o modlitwę różańcową kierowała do dzieci – świętej Bernadetty w Lourdes, pastuszków Łucji Hiacynty i Franciszka w Fatimie, czy Justyny i Basi w Gietrzwałdzie. Dzieci te gorliwie modliły się na własnoręcznie wykonanych różańcach.

Uczniowie z klas 1-3 bardzo chętnie włączyli się do konkursu zorganizowanego przez Zespół Katechetyczny, którego celem było wykonanie najpiękniejszego różańca. Powstało ich prawie 100 – z grochu, muszelek, kasztanów, jarzębiny… Każdy był inny, a wszystkie przepiękne, tym bardziej, że wykonane na chwałę Maryi. 

Komisja konkursowa postanowiła nagrodzić prace wykonane przez:

Lenę Kiełb kl. 1a;

Monikę Furman kl. 1b;

Mateusza Pikora kl. 1b;

Michała Ziemniaka kl.1b;

Marcina Słoninę kl.1c;

Dominika Cisłę kl. 2a;

Jakuba Blicharza kl.2c;

Różę Kozak kl. 3a;

Oliwię Pikor kl. 3a;

Darię Sowę kl. 3a;

Karolinę Sroczyk kl. 3c.

O rozdaniu nagród poinformujemy w późniejszym terminie, tymczasem zapraszamy do obejrzenia wystawy w holu naszej szkoły, a w sposób szczególny do modlitwy różańcowej.

stopka - szkoła

librus
przedszkolestr
Statystyki
  • Użytkownicy online: 53
  • Odwiedzin dzisiaj: 119
  • Odwiedzin wczoraj: 436
  • Ostatni tydzień: 1894
Certyfikaty

zdrowie

zdrowie

zdrowie

dove

zdrowie

innowacyjna

Szkoła pamięta

Serce i pomoc

Organizator sportu

Certyfikat EDSS 2022

AWF

SKS

SKS

Dyplom uznania

Zaswiadczenie

Dyplom klimat

Podziekowanie

Oblicza dialogu

szkola-odkrywców-talentów

certyfikat5

certyfikat

certyfikat 2

certyfikat1