KAŻDY POLAK POWINIEC ZOBACZYĆ STOLICĘ

Warszawa to stolica i największe miasto Polski. Zamieszkuje ją ponad 1,7 miliona zameldowanych osób. Prawa miejskie otrzymała w roku 1300. Przez jej środek przepływa rzeka Wisła, a w jej centrum znajduje się większość najważniejszych instytucji w kraju, takich jak Narodowy Bank Polski, pałac prezydencki, czy budynek Sejmu i Senatu.

Uczniowie klasy 6b oraz 6c pod opieką wychowawców: Pani Anny Tęczy-Blicharz oraz Pani Anety Pikor i opiekunów: Pani Marty Nizioł i Pana Karola Kasprzaka wzięli udział w dwudniowej wycieczce do stolicy Polski – Warszawy.

3 czerwca zwartą grupą wyruszyli do Warszawy o godzinie 6:00. Po przyjeździe na miejsce zwiedzanie rozpoczęli od Parku i Pałacu Króla Jana III Sobieskiego, następnie udali się do Łazienek królewskich i teatru na wodzie. Grupie udało się zobaczyć również Kolumnę Zygmunta, Rynek z Syrenką warszawską, Barbakan, Pomnik Małego Powstańca, Pałac Prezydencki i Grób Nieznanego Żołnierza. Po całym dniu wrażeń wycieczka udała się na upragnioną obiadokolację i nocleg do Niepokalanowa.

4 czerwca już od godzin porannych uczniowie byli na nogach, gdyż o 8:45 mieli zaplanowane zwiedzanie Stadionu Narodowego. Następnie grupa udała się na zwiedzanie ogrodu zoologicznego w Warszawie. Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie wnętrza Zamku Królewskiego, po którym uczniowie udali się na obiad. Pod koniec wycieczki grupa odwiedziła Muzeum Techniki i wyjechała windą na 30 piętro Pałacu Kultury i Nauki w celu podziwiania panoramy Warszawy. 

Szczęśliwa i zadowolona wycieczka wróciła w godzinach wieczornych do Sokołowa Młp., planując już w głowie kolejne wycieczki w przyszłym roku szkolnym.

stopka - szkoła

librus
przedszkolestr
Statystyki
  • Użytkownicy online: 188
  • Odwiedzin dzisiaj: 4
  • Odwiedzin wczoraj: 72
  • Ostatni tydzień: 1784
Certyfikaty

zdrowie

zdrowie

zdrowie

dove

zdrowie

innowacyjna

Szkoła pamięta

Serce i pomoc

Organizator sportu

Certyfikat EDSS 2022

AWF

SKS

SKS

Dyplom uznania

Zaswiadczenie

Dyplom klimat

Podziekowanie

Oblicza dialogu

szkola-odkrywców-talentów

certyfikat5

certyfikat

certyfikat 2

certyfikat1