JUBILEUSZ   XX – LECIA   NADANIA   IMIENIA   JANA   PAWŁA   II   NASZEJ   SZKOLE

„(…) każdy znajduje w swoim życiu jakiś porządek praw i wartości, które trzeba utrzymać i obronić.”

Jan Paweł II

Wybór patrona i nadanie imienia to najważniejsze chwile w życiu społeczności szkolnej. Patron to ktoś, kto czuwa, opiekuje się kimś lub czymś, to również obrońca. Patron to osoba, która swoim życiem daje przykład tego, jak żyć i postępować.

Jan Paweł II zadziwiał świat od początku swego pontyfikatu. Zaskakiwał niemożliwymi do przewidzenia reakcjami, gestami, postawą i niepowtarzalnym szczerym uśmiechem, który wyrażał więcej niż niejedno słowo.

W ramach wspólnego celebrowania 20. rocznicy nadania imienia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w warsztatach plastycznych i konkursie plastycznym pt. „Jan Paweł II w sercu i pamięci”, teleturnieju wiedzy „Co wiesz o naszej szkole i jej patronie”, zajęciach dla dzieci świetlicowych „Malujemy i piszemy dla św. Jana Pawła II”, zabawie z animatorami, zmaganiach sportowych „Biegnij dla Jana Pawła II”.

Podsumowaniem tygodnia jubileuszowego była uroczysta akademia w dniu  24 maja 2024 r., w której uczestniczyła cała społeczność uczniowska. Program artystyczny, na który składały się fragmenty utworów poetyckich bliskich papieżowi – Polakowi oraz teksty, których sam był autorem, przygotowała p. Anna Koziarz, a muzycznie opracowała –  p. Beata Głowala. Autorką pięknych dekoracji, wystaw poświęconych szkole, prezentacji prac uczniów – była p. Małgorzata Kwolek.

Dyrektor szkoły p. Barbara Skóra – Czachor w swoim przemówieniu podsumowała działania
i wydarzenia rocznicowe, podziękowała wszystkim uczestnikom za wkład i udział.  Z tej okazji wręczyła  wraz z zespołem koordynatorów laureatom konkursów i turniejów nagrody oraz pamiątkowe dyplomy. Podsumowując swoje wystąpienie, podkreśliła, że wartości, jakie wyznawał Patron naszej szkoły, mają charakter uniwersalny.

Dnia 25 maja uroczyste świętowanie Jubileuszu nadania imienia szkole rozpoczęła msza święta
w kościele parafialnym pod przewodnictwem księdza proboszcza Jana Prucnala. Następnie wraz z pocztem sztandarowym uczestnicy liturgii udali się do budynku szkoły, by obejrzeć program artystyczny.

Tę wyjątkową okazję zaszczycili swoją obecnością: p. Karol Ożóg – Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego, p. Dariusz Półćwiartek – Wicekurator Oświaty, p. Andrzej Kraska – Burmistrz Gminy i Miasta Sokołów Małopolski, ksiądz Jan Prucnal – proboszcz Parafii w Sokołowie Młp., Radni Gminy i Miasta, Dyrektorzy Szkół oraz Prezesi instytucji znajdujących się na terenie naszej gminy, Pani Sekretarz i Pani Skarbnik Gminy, Rada Rodziców Zespołu Szkół imienia Jana Pawła II w Sokołowie Małopolskim oraz Rada Rodziców Przedszkola Samorządowego, przedstawiciele związków zawodowych, sponsorzy, zaproszeni goście.

stopka - szkoła

librus
przedszkolestr
Statystyki
  • Użytkownicy online: 189
  • Odwiedzin dzisiaj: 5
  • Odwiedzin wczoraj: 72
  • Ostatni tydzień: 1785
Certyfikaty

zdrowie

zdrowie

zdrowie

dove

zdrowie

innowacyjna

Szkoła pamięta

Serce i pomoc

Organizator sportu

Certyfikat EDSS 2022

AWF

SKS

SKS

Dyplom uznania

Zaswiadczenie

Dyplom klimat

Podziekowanie

Oblicza dialogu

szkola-odkrywców-talentów

certyfikat5

certyfikat

certyfikat 2

certyfikat1