III Gminny Konkurs Czytelniczy W krainie baśni

SONY DSCGminny Konkurs Czytelniczy pt: W krainie baśni wszedł do tradycji konkursowej Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Sokołowie Młp. 10 maja 2016 r. odbyła się jego trzecia edycja przygotowana przez nauczycielki biblioteki szkolnej. Do konkursu zgłosili się uczniowie klas IV z siedmiu szkół naszej gminy: Szkoły Podstawowej w Zespole Szkół im. bł. B. Markiewicza w Trzebosi, Szkoły Podstawowej w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Sokołowie Młp., Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Zespole Szkół Nr 1 w Nienadówce, Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Zespole Szkół Nr 2 w Nienadówce, Szkoły Podstawowej w Zespole Szkół im. św. Królowej Jadwigi w Trzebusce, Szkoły Podstawowej w Zespole Szkół im. ks. M. Lachora w Górnie, Szkoły Podstawowej w Zespole Szkół im. ks. Kardynała S. Wyszyńskiego w Wólce Niedźwiedzkiej. Każdą szkołę reprezentowały dwuosobowe drużyny.

Uczniowie zmierzyli się z różnorodnymi zadaniami: rozwiązywali krzyżówkę, test dotyczący znajomości treści i wydarzeń w przeczytanych baśniach, układali rozsypankę wyrazową, puzzle, podawali tytuły baśni i ich bohaterów na podstawie cytatów, odpowiadali na pytania dotyczące treści baśni. Na czas trwania konkursu uczestnicy wspaniale prezentowali się przebrani w stroje bohaterów baśniowych.

Rywalizacja była zacięta, a zwycięzcą okazała się drużyna ze SP w Górnie w składzie: Kinga Burek, Klaudia Skomro, II miejsce zajęli uczniowie ze SP w Wólce Niedźwiedzkiej: Aneta Miazga, Laura Zielińska, a III miejsce Gabriela Rycek i Amelia Drżał ze SP w Trzebusce.

Zwycięzcy konkursu oraz pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy, nagrody książkowe jak również słodki poczęstunek. Gratulujemy laureatom sukcesu, dziękujemy wszystkim za wspaniałą rywalizację, opiekunom za przygotowanie uczniów i umożliwienie im udziału w konkursie.

 M. Pasierb

Galeria

SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC

SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC

SONY DSC SONY DSC SONY DSC

stopka - szkoła

librus
przedszkolestr
Statystyki
  • Użytkownicy online: 188
  • Odwiedzin dzisiaj: 4
  • Odwiedzin wczoraj: 72
  • Ostatni tydzień: 1784
Certyfikaty

zdrowie

zdrowie

zdrowie

dove

zdrowie

innowacyjna

Szkoła pamięta

Serce i pomoc

Organizator sportu

Certyfikat EDSS 2022

AWF

SKS

SKS

Dyplom uznania

Zaswiadczenie

Dyplom klimat

Podziekowanie

Oblicza dialogu

szkola-odkrywców-talentów

certyfikat5

certyfikat

certyfikat 2

certyfikat1