II Edycja „Mathematical Marathon” za nami

image001II Edycja „Mathematical Marathon” -Maratonu Matematycznego Po Angielsku Dla Gimnazjalistów kl. I i II”  odbyła się 21 maja 2015r w czwartek  w Zespole Szkół
im. Jana Pawła II w Sokołowie Małopolskim oraz trwała od
o godziny 9:00 w do 12:30.

„Sokołowski matematyczny maraton” w tym roku jest wpisany w kalendarz imprez Kuratorium Oświaty w Rzeszowie oraz ma rangę konkursu wojewódzkiego.

Honorowy patronat nad konkursem sprawował, podobnie jak w poprzednim roku, Burmistrz Gminy i Miasta Sokołów Małopolski P. Andrzej Ożóg, człowiek, który od lat zabiega, by wspierać edukację oraz by szkolnictwo w Gminie stało na najwyższym poziomie.

II Edycja Maratonu matematycznego była tym razem adresowana do uczniów
klas I i II gimnazjum
zainteresowanych nauką języka angielskiego oraz naukami matematycznymi.  W tym roku mogliśmy pochwalić się wspaniałym logo, które wybraliśmy w drodze konkursu.

W wydarzeniu wzięli udział gimnazjaliści z całego województwa podkarpackiego.

I Edycja „Maratonu” spotkała się z godnym podziwu zainteresowaniem
oraz popularnością rywalizowało ze sobą 15 drużyn
. Najlepsi uczniowie z całego województwa podkarpackiego mieli szansę na realizację swych ambicji edukacyjnych.

W tym roku do „Maratonu” zgłosiło się 60 uczestników, czyli 20 drużyn trzyosobowych. W zmaganiach konkursowych liczyła się znajomość matematyki, języka angielskiego i umiejętność pracy w grupie.

W nazwie konkursu jest maraton, a jeśli patrzeć pod kątem sportowej terminologii zmagania uczniów można nazwać „matematycznym biathlonem”.

Gimnazjaliści z całego województwa podkarpackiego, którzy pojawili się w ZSJPII
w Sokołowie Młp. podjęli się trudu rozwiązania zadań matematycznych w języku angielskim.  Były to zadania zamknięte jednokrotnego wyboru, zamknięte wielokrotnego wyboru, otwarte oraz najciekawsza atrakcja maratonu – „zadania praktyczne” wykonywane na czas.

W maratonie wzięło udział 20 trzyosobowych drużyn, czyli 60 uczestników
z 9 Gimnazjów z Oddziałami Dwujęzycznymi
z całego województwa podkarpackiego
z miejscowości:  Rzeszów, Boguchwała, Miejsce Piastowe, Krosno, Nowosielec, Nienadówka, Trzeboś, Trzebuska oraz Sokołów Młp.

W tym roku najlepsi w rozgrywkach okazali się uczniowie Gimnazjum nr 9
z Oddziałami Dwujęzycznymi z Rzeszowa, uzyskali pierwsze miejsce oraz czwarte –wyróżnienie. Drugą kolejną mocną grupą stanowili uczniowie Gimnazjum
im. Mikołaja Kopernika z Krosna, zdobyli miejsca drugie oraz trzecie. Serdeczne gratulacje dla zwycięzców oraz ich opiekunów!

Nasz trzyosobowy zespół uczniów zajął 9 miejsce. Reprezentowali nas Katarzyna Kraska, Szymon Koziarz oraz Aleksandra Kustra. Wierzymy, że będzie to dla nich mobilizacją do dalszej pracy, jednocześnie gratulujemy wysiłku i wyniku!

Gratulujemy i dziękujemy również pozostałym  uczestnikom oraz ich opiekunom! Za wszelkie niedogodności przepraszamy!  Z roku na rok będziemy starać się by było ich jak najmniej!

Cieszymy się, że w tym roku nagrody naszym zwycięzcom oraz dyplomy uczestnictwa każdej osobie z drużyny, wręczył oprócz głównego Organizatora- Dyrektora ZSJPII P. Wiesława Sondeja, sam Burmistrz Gminy i Miasta Sokołów Młp.
P. Andrzej Ożóg. Uścisnął dłoń każdego uczestnika, tym samym docenił poniesiony wkład pracy i jednocześnie uświetnił zakończenie tegorocznego Maratonu.

Nad prawidłowym przebiegiem maratonu czuwały członkinie jury: P. M. Dymek (nauczyciel matematyki w ZS nr 1 w Nienadówce), P. B. Kapuścińska (nauczyciel chemii, matematyki z ZS im. Jana Pawła II w Sokołowie), P. E. Ustrobińska (nauczyciel j. angielskiego z ZS im. Jana Pawła II w Sokołowie Młp.), P. E. Machaj (nauczyciel j. angielskiego z Gimnazjum
z Nowosielca) oraz przewodnicząca jury P. B. Kraska (nauczyciel ZS im. Jana Pawła II
w Sokołowie Młp.).

Rozwiązywanie zadań „do upadłego” jest świetną zabawą
i przygodą z matematyką dla jej fanów, mamy nadzieję, że wydarzenia podobnego typu wpłyną pozytywnie na rozpropagowanie tego nawyku wśród jak największej ilości uczniów, którym cierpnie skórka na myśl o matematyce;).

 

Koordynator maratonu dr Beata Kraska

 

wyniki Maratonu

Galeria

image002 image003 image004 image005

image007 image008 image009 image010

image011 image012 image013 image014

image015 image016 image017

stopka - szkoła

librus
przedszkolestr
Statystyki
  • Użytkownicy online: 173
  • Odwiedzin dzisiaj: 111
  • Odwiedzin wczoraj: 311
  • Ostatni tydzień: 1765
Certyfikaty

zdrowie

zdrowie

dove

zdrowie

innowacyjna

Szkoła pamięta

Serce i pomoc

Organizator sportu

Certyfikat EDSS 2022

AWF

SKS

SKS

Dyplom uznania

Zaswiadczenie

Dyplom klimat

Podziekowanie

Oblicza dialogu

szkola-odkrywców-talentów

certyfikat5

certyfikat

certyfikat 2

certyfikat1