I miejsce w Konkursie Ogólnopolskim i nasi uczniowie na wycieczce w Zakopanem!

W dniach 21-27 listopada 2018r. uczniowie klasy VIII b pod opieka p. Małgorzaty Kwolek i p. Ireneusza Koziarza wzięli udział w tygodniowej wycieczce do Zakopanego.

Wycieczka była realizacją I nagrody w Konkursie Ogólnopolskim pt. ,,Być jak Ona” – II edycja o Irenie Sendlerowej, który zorganizowała Fundacja Honor Pomagania Dzieciom w Warszawie. Prace do  konkursu zostały przygotowani przez uczniów pod czujnym okiem p. Agnieszki Dudzik i p. Małgorzaty Kwolek – był to plakat i fotoprezentacja z zajęć o Irenie Sendlerowej – Sprawiedliwej wśród Narodów Świata, damie Orderu Orła Białego i Orderu Uśmiechu.

Wycieczka daje uczniom odkrywać świat i pogłębiać relacje z rówieśnikami. Ósmoklasiści wędrowali pod Skocznię, do Kuźnic i do Pustelni Brata Alberta.  Wspinali się w trudzie na Gugałówkę i szlakiem ,,Do dziury”. Podczas spaceru Doliną Kościeliską zobaczyli ciekawe skałki, jaskinie, górskie potoki, a przede wszystkim piękne krajobrazy w niezwykłej tajemniczej scenerii nadchodzącej zimy. Turystyczny szlak zaprowadzi młodych odkrywców nad Lodowe Źródło i do Wąwozu Kraków. Uczniowie naszej szkoły odwiedzili Muzeum Tatrzańskie i Centrum Edukacji Przyrodnicze, TPN gdzie obejrzeli projekt pt.: „Dom Przyrody, Park Ludzi – Przez Edukację Ekologiczną do Zrównoważonego Korzystania z Ekosystemów Tatr”. Odwiedzili także Sanktuarium Fatimskie na Krzeptówkach oraz Cmentarz Zasłużonych na Pęksowym Brzysku i kościół przy ul. Kościeliskiej. Wzięli udział w dyskotece oraz w spotkaniu z podhalańskim Gawędziarzem. Spacerowali także po Krupówkach – czyli po najsłynniejszej ulicy w Polsce gdzie podziwiali wspaniałe wille, drewniane chałupy i wszelkie rękodzieło ziemi podhalańskiej.

Na koniec pobytu uczniowie otrzymali okolicznościowe dyplomy. Pobyt uważamy za udany i godny polecenia. Panująca atmosfera i możliwość zobaczenia piękna okolic Zakopanego w aurze jesienno-zimowej, a nawet samego miasta, oraz przeżycie wielu przygód na pewno na długo pozostanie w pamięci uczestników wycieczki.  Mamy nadzieję, że pogłębi to przyjaźnie i zaszczepi chęć odwiedzania wielu wspaniałych miejsc w naszej pięknej Ojczyźnie, nie tylko latem ale w każdej porze roku.

Małgorzata Kwolek

Galeria

 

 

stopka - szkoła

librus
przedszkolestr
Statystyki
  • Użytkownicy online: 70
  • Odwiedzin dzisiaj: 13
  • Odwiedzin wczoraj: 84
  • Ostatni tydzień: 1419
Certyfikaty

zdrowie

zdrowie

dove

zdrowie

innowacyjna

Szkoła pamięta

Serce i pomoc

Organizator sportu

Certyfikat EDSS 2022

AWF

SKS

SKS

Dyplom uznania

Zaswiadczenie

Dyplom klimat

Podziekowanie

Oblicza dialogu

szkola-odkrywców-talentów

certyfikat5

certyfikat

certyfikat 2

certyfikat1