Finał Wojewódzki Igrzysk Dzieci w Rugby Tag – Rzeszów, 16.06.2026r.
Reprezentacja Szkoły Podstawowej w Sokołowie Małopolskim po raz pierwszy w historii wystąpiła w finałach wojewódzkich w rugby tag. Mimo debiutu nasi uczniowie pokazali ogromne zaangażowanie, świetne przygotowanie i prawdziwego sportowego ducha
Po wygraniu fazy grupowej, w której trafiliśmy na medalistów z poprzedniego roku, w półfinale minimalnie ulegamy SP nr 5 Dębica, ale w meczu o brąz – po zaciętym i pełnym emocji spotkaniu – pokonujemy SP Głogów Młp., zdobywając upragnione medale
Skład drużyny : Filip Bęben, Hanna Dec, Natasza Dobosz, Patryk Drozd, Miłosz Nieroda, Kacper Nieroda, Alicja Ożóg, Edyta Surdyka
Choć w turnieju mogło zagrać jedynie 8 zawodników, to w przygotowaniach podczas zajęć SKS brało udział kilkanaście osób. Część z nich dodatkowo kibicowała naszej reprezentacji na zawodach, zdobywając doświadczenie i motywację na przyszły rok szkolny. To piękny obraz szkolnej wspólnoty i sportowego wsparcia .
Dzisiejszy turniej był ostatnim finałem wojewódzkim w tym roku szkolnym — a cały sezon okazał się wyjątkowo udany dla sportowców naszej szkoły. Dziękujemy wszystkim uczniom, za pasję, wysiłek i piękne emocje, które wspólnie tworzyliśmy przez cały rok.
Serdeczne podziękowania kierujemy również do Dyrekcji Szkoły oraz Nauczycieli, którzy przez cały rok wspierali nasze działania sportowe, okazywali zrozumienie i tworzyli warunki do rozwoju młodych zawodników. Wasze wsparcie ma ogromne znaczenie dla sukcesów naszych uczniów
Łukasz Marecki












































