,,Dzień Ziemi 2016! – ,,palący temat” – żyj z przyrodą w zgodzie”

image001Dzień Ziemi (ang. Earth Day), znany też jako Światowy Dzień Ziemi lub Międzynarodowy Dzień Ziemi – akcje prowadzone corocznie wiosną, których celem jest promowanie postaw ekologicznych w społeczeństwie. Organizatorzy Dnia Ziemi chcą uświadomić politykom i obywatelom, jak kruchy jest ekosystem planety ludzi…


Tegoroczny Dzień Ziemi obchodzimy 22 kwietnia – z tej okazji dnia 11 kwietnia 2016 r. w naszej Szkole odbyły się warsztaty tematyczne dla klas V, VI Szkoły Podstawowej oraz I i II Gimnazjum pt.: ,,Dzień Ziemi – ,,palący temat” – żyj z przyrodą w zgodzie”.

Uczestnicy przy pomocy prezentacji multimedialnej zostali wprowadzeni w temat warsztatów, a następnie wykonali trzy zadania artystyczne.

Pierwszym zadaniem każdego uczestnika było opracowanie krótkiego tekstu  z projektem graficzny pt. ,,Kartka urodzinowa dla Ziemi”.

Następnie, w grupach, uczniowie odpowiadali na pytanie: ,, Jak zostać ekologiem?”

– robili to w sposób artystyczny, plakatowy. Ich zadaniem było przedstawić dobre

i złe zjawiska zachodzące w otoczeniu człowieka – ,,szczęśliwą i nieszczęśliwą Ziemię”. Na koniec grupy losowały temat i wykonywały mini plakat na kształcie  zaprojektowanego przez siebie liścia.

Warsztaty przygotowała i poprowadziła p. Małgorzata Kwolek przy wsparciu p. Anny Tęczy-Blicharz. Celem warsztatów było tworzenie postaw upowszechniających zachowania proekologiczne oraz wzbudzenie postaw estetycznych związanych z przebywaniem w środowisku naturalnym.

Warsztaty umożliwiły swobodną wypowiedź artystyczną, wymianę doświadczeń oraz odważne  spojrzenia na palące tematy dotyczące ekologii.

Uczestnicy mogli samodzielnie i we współpracy, wypowiadać się, dyskutować, podejmować decyzje oraz wyrażać swoje poglądy na tematy związane z przyrodą i działaniami  ekologicznymi lub antyekologicznymi człowieka.

Zajęcia dały uczestnikom wiele uśmiechu i satysfakcji oraz stworzyły okazję do rozwijania kreatywnej twórczości i wyobraźni. Powstały wspaniale i dojrzale prace, które dadzą oglądającym wiele do myślenia.

Podsumowaniem warsztatów będzie wystawa prac i instalacja w holu szkoły w Dnu Ziemi.

 

Małgorzata Kwolek

Galeria

image002 image003 image004 image005

image019 image018 image017 image016

image015 image014 image013 image012

image011 image010 image009 image008

image007 image006

stopka - szkoła

librus
przedszkolestr
Statystyki
  • Użytkownicy online: 20
  • Odwiedzin dzisiaj: 66
  • Odwiedzin wczoraj: 311
  • Ostatni tydzień: 1514
Certyfikaty

zdrowie

zdrowie

dove

zdrowie

innowacyjna

Szkoła pamięta

Serce i pomoc

Organizator sportu

Certyfikat EDSS 2022

AWF

SKS

SKS

Dyplom uznania

Zaswiadczenie

Dyplom klimat

Podziekowanie

Oblicza dialogu

szkola-odkrywców-talentów

certyfikat5

certyfikat

certyfikat 2

certyfikat1