„ Dwa koła, jeden świat, nieskończone możliwości…”

7 czerwca przed Zespołem Szkół im. Jana Pawła II pojawiło się mnóstwo uczniów klas czwartych z rowerami. Niestety te rowery były prowadzone przez uczniów lub ich rodziców. Mimo umiejętności jazdy rowerem dzieci nie mogły samodzielnie przyjechać nimi do szkoły, ale to był ostatni taki dzień w ich życiu!

Po całorocznym kursie na lekcjach techniki pod czujnym okiem Pana Ireneusza Koziarza a następnie Pani Małgorzaty Kwolek, przystąpili do egzaminu teoretycznego na kartę rowerową  z zadowalającym wynikiem. Dzięki temu mogli przystąpić do egzaminu z części praktycznej, który odbył się w tym właśnie dniu.

O godzinie 800 wszyscy uczniowie klas czwartych pod opieką wychowawców zgromadzili się na sali gimnastycznej. Tam odbyło się przywitanie z Panem Policjantem st.sierż. Rafałem Cieślińskim- dzielnicowym miasta, Panem Pawłem Rusinem-egzaminatorem WORD w Rzeszowie, Panem dyrektorem Ireneuszem Koziarzem. Odbyła się krótka pogadanka na temat potrzeby posiadania karty rowerowej, bezpiecznego poruszania się na rowerze oraz dalszej części związanej z egzaminem.

Następnie pod eskortą policji wszyscy wyruszyli, nadal prowadząc rowery, na miasteczko rowerowe przy ulicy Rzeszowskiej (obok budynku „starej szkoły”). Na miejscu wszyscy zastali plac przygotowany do egzaminu praktycznego. Pojawiły się znaki pionowe oraz sygnalizacje świetlne.

Do egzaminu kolejno przystępowali uczniowie z poszczególnych klas. Niestety pogoda nie sprzyjała uczestnikom i nastąpiła przerwa, podczas której pan policjant i egzaminator przeprowadzili kolejną pogadankę w sali konferencyjnej MIGOSiR na temat pierwszej pomocy. Uczniowie wykazali się bardzo dużą wiedzą na ten temat, co pozytywnie zaskoczyło egzaminatorów.

Gdy pogoda umożliwiła dalsze egzaminowanie, kolejne osoby przystąpiły do zdawania. Mimo pewnego stresu, jednakże w miłej atmosferze, którą stworzyli panowie, wszyscy zdali pozytywnie.

Dziękujemy Wojewódzkiemu Ośrodkowi Ruchu Drogowego w Rzeszowie, Zakładowi Gospodarki Komunalnej w Sokołowie Młp., Bankowi Spółdzielczemu w Sokołowie
Młp., Miejsko-Gminnemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji w Sokołowie Młp. oraz Panom: Pawłowi Rusinowi, Rafałowi Cieślińskiemu, Bogdanowi Sidorowi, Sławomirowi Ożogowi, Krzysztofowi Różańskiem, Ireneuszowi Koziarzowi za zorganizowanie egzaminu, udostępnieniu placu, możliwości ukrycia się przed deszczową pogodą oraz otrzymane gadżety i słodkości dla uczniów. Dziękujemy również opiekunom ze szkoły: Łukaszowi Mareckiemu, Sebastianowi Walickiemu, Annie Bazan, Małgorzacie Kwolek, Annie Nizioł i Joannie Szwai.

Dzięki Państwu po tym dniu, kolejni uczniowie naszej szkoły będą mogli samodzielnie wyruszyć bezpiecznie w świat rowerami i podziwiać jego piękno!

stopka - szkoła

librus
przedszkolestr
Statystyki
Certyfikaty

dove

zdrowie

innowacyjna

Szkoła pamięta

Serce i pomoc

Organizator sportu

Certyfikat EDSS 2022

AWF

SKS

SKS

Dyplom uznania

Zaswiadczenie

Dyplom klimat

Podziekowanie

Oblicza dialogu

szkola-odkrywców-talentów

certyfikat5

certyfikat

certyfikat 2

certyfikat1