„Bajką do mnie mów”

W dzieciach drzemią przeróżne talenty. Niektóre potrafią pisać piękne opowiadania czy bajki, inne świetnie malują… Warto takie talenty rozwijać, zachęcać dzieci do twórczego działania. Promowaniu zdolności uczniów służą m. in. konkursy.

27 listopada 2019 r. został rozstrzygnięty Wojewódzki Konkurs Plastyczno  – LiterackiBajką do mnie mów” zorganizowany przez Fundację na Rzecz Psychoprofilaktyki Społecznej PRO-FIL oraz Stowarzyszenie Inspiracji i Rozwoju PERSPEKTYWA, którego laureatkami zostały dwie uczennice z naszej szkoły – Emilia Łapińska i Karolina Sroczyk z klasy II „c”.

Zadanie konkursowe polegało na napisaniu wspólnie przez dzieci i rodziców bajki oraz wykonaniu do niej ilustracji. Jury konkursowe, w którego skład weszli – Jakub Pacześniak (poeta i tłumacz), Janusz Motyka (dziennikarz i regionalista) oraz dr hab. prof. UR – Marek Olszyński, nagrodziło bajki: „Smutek i Miłość” (bajka Emilki), a także „Marzenie kasztana Marka” (bajka Karolinki)

Bajki napisane wspólnie przez dziewczynki i ich rodziców  znalazły się w specjalnie wydanej z tej okazji książce. Znajdują się w niej wszystkie nagrodzone utwory wraz z autorskimi  ilustracjami.

Laureatki Konkursu otrzymały w nagrodę gry edukacyjne, książki oraz dyplomy. Serdecznie gratuluję Laureatkom, niech Wasz sukces będzie inspiracją i motywacją dla innych uczniów, którzy chcą rozwijać swoje zainteresowania, nie tylko literackie.

Anna Koziarz

Galeria

stopka - szkoła

librus
przedszkolestr
Statystyki
  • Użytkownicy online: 160
  • Odwiedzin dzisiaj: 59
  • Odwiedzin wczoraj: 311
  • Ostatni tydzień: 1713
Certyfikaty

zdrowie

zdrowie

dove

zdrowie

innowacyjna

Szkoła pamięta

Serce i pomoc

Organizator sportu

Certyfikat EDSS 2022

AWF

SKS

SKS

Dyplom uznania

Zaswiadczenie

Dyplom klimat

Podziekowanie

Oblicza dialogu

szkola-odkrywców-talentów

certyfikat5

certyfikat

certyfikat 2

certyfikat1