,,Dar niepodległości i wolności” –  XIX Międzywojewódzki Przegląd Twórczości Dzieci i Młodzieży

W ramach wspólnego świętowania Jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości 28 listopada 2019 r. odbył się Finał XIX Przeglądu Twórczości Dzieci i Młodzieży. Patronat honorowy nad przeglądem objęła Senator Rzeczypospolitej Polskiej Janina Sagatowska oraz Podkarpacki Kurator Oświaty Małgorzata Rauch.
„Dar niepodległości i wolności” – to myśl przyświecająca pracy młodych artystów uczestników przeglądu. W XIX Międzywojewódzkim Przeglądzie Twórczości Dzieci i Młodzieży swoje prace plastyczne i literackie zaprezentowali uczniowie z 55 szkół i 3 przedszkoli z terenu województw: podkarpackiego, lubelskiego, świętokrzyskiego, małopolskiego, łódzkiego i kujawsko-pomorskiego. Na konkurs napłynęło 315 prac plastycznych i 126 utwory poetyckie.
Wychowankowie przedszkoli i uczniowie różnych typów szkół w autorskich pracach literackich i plastycznych starali się „zatrzymać w czasie” niepowtarzalny urok ojczystej ziemi oraz wyrażali swoje przeżycia i emocje dotyczące idei wolności i współczesnego patriotyzmu.

Uczennice  naszego Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Sokołowie Młp. zostały laureatkami tego Przeglądu i uczestniczyły w uroczystości jego podsumowania , były to:

Anna Walicka,  klasy IIIc – II nagroda,

Kinga Szot, klasa IIIc – wyróżnienie,

oraz Wiktoria Stąpor klasa VI c – wyróżnienia.

Opiekunem artystycznym laureatów była p. Małgorzata Kwolek. Serdecznie gratulujemy laureatom i życzymy dalszych sukcesów i inspiracji twórczych, których mogą poszukiwać w pięknie najbliższego otoczenia naszej Ojczyzny.

 

Małgorzata Kwolek

Galeria

 

 

stopka - szkoła

librus
przedszkolestr
Statystyki
  • Użytkownicy online: 70
  • Odwiedzin dzisiaj: 13
  • Odwiedzin wczoraj: 84
  • Ostatni tydzień: 1419
Certyfikaty

zdrowie

zdrowie

dove

zdrowie

innowacyjna

Szkoła pamięta

Serce i pomoc

Organizator sportu

Certyfikat EDSS 2022

AWF

SKS

SKS

Dyplom uznania

Zaswiadczenie

Dyplom klimat

Podziekowanie

Oblicza dialogu

szkola-odkrywców-talentów

certyfikat5

certyfikat

certyfikat 2

certyfikat1