„ Nam Henryk Sienkiewicz patronuje”

„Nam Henryk Sienkiewicz patronuje” –   XIV edycja wojewódzkiego konkursu pod honorowym patronatem Podkarpackiego Kuratora Oświaty w Rzeszowie oraz Burmistrza Gminy i Miasta w Sokołowie Małopolskim

29 listopada 2019 r. uczniowie Zespołu Szkół im. Jana Pawła II wzięli udział  w uroczystym rozstrzygnięciu XIV edycji wojewódzkiego konkursu pod honorowym patronatem Podkarpackiego Kuratora Oświaty w Rzeszowie oraz Burmistrza Gminy i Miasta w Sokołowie Małopolskim pt. „ Nam Henryk Sienkiewicz patronuje”, którego organizatorem jest ZS Nr 1 w Nienadówce, Szkoła Podstawowa, która nosi imię Henryka Sienkiewicza.

Celem konkursu jest propagowanie twórczości Henryka Sienkiewicza , zachęcanie uczniów do inwencji twórczej, wskazanie dzieciom i młodzieży twórczości o szczególnym znaczeniu dla dziedzictwa narodowego, kształtowanie uczuć patriotycznych oraz przypominanie chlubnych kart historii w powieściach H. Sienkiewicza, a także doskonalenie umiejętności korzystania z technologii informacyjnej oraz wyszukiwania informacji w różnych źródłach.

            W konkursie uczniowie rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych: uczniowie klas IV – VI szkół podstawowych i uczniowie klas VII – VIII szkół podstawowych. Uczniowie  mogli przygotować pracę literacką, pracę plastyczną lub prezentację multimedialną.

Prace naszych uczniów zostały zauważone i docenione przez  jury konkursowe. Uczniowie nasi zostali laureatami tego konkursu i uczestniczyli w uroczystym podsumowaniu konkursu.

Laureatami wojewódzkiego konkursu  w kategorii praca literacka zostali: Julian Piersiak klasa VI d oraz Alicja Barnak klasa VIII b.

Wyróżnienie w kategorii praca literacka otrzymał uczeń Karol Rafiński klasa VIII b.

Laureatką w kategorii praca plastyczna została Karolina Łuszczka klasa VIII a

 Wyróżnienie w kategorii praca plastyczna otrzymała Natalia Stafiej klasa VI b.

Serdecznie gratulujemy laureatom i wyróżnionym życzymy dalszych sukcesów i inspiracji twórczych. Rodzicom uczniów składamy również serdeczne gratulacje.

Opiekunami uczniów były: mgr Barbara Skóra – Czachor, Sławomira Winiarska, Małgorzata Kwolek.

Galeria

 

stopka - szkoła

librus
przedszkolestr
Statystyki
  • Użytkownicy online: 68
  • Odwiedzin dzisiaj: 10
  • Odwiedzin wczoraj: 84
  • Ostatni tydzień: 1416
Certyfikaty

zdrowie

zdrowie

dove

zdrowie

innowacyjna

Szkoła pamięta

Serce i pomoc

Organizator sportu

Certyfikat EDSS 2022

AWF

SKS

SKS

Dyplom uznania

Zaswiadczenie

Dyplom klimat

Podziekowanie

Oblicza dialogu

szkola-odkrywców-talentów

certyfikat5

certyfikat

certyfikat 2

certyfikat1