Audycja muzyczna  – Tańce dworskie i szkockie

Dnia 7 grudnia odbyła się kolejna audycja muzyczna przygotowana przez Szkołę Muzyczną Yamaha. Jej tematem były tańce dworskie i szkockie. W pierwszej części lekcji muzycznej  Prowadzący – pan Michał Samborski i pani Paulina Banat – zaprezentowali najmłodszym uczniom naszej szkoły stroje dworskie z  epoki baroku oraz taniec poznawczy i koński. Uczniowie mieli okazję spróbować swoich sił jako dworscy tancerze, co spotkało się z dużym uznaniem i prowadzących i zgromadzonej widowni, a samym tańczącym dało sporo frajdy.

Druga część audycji dotyczyła tańców szkockich. Zanim prowadzący pokazali tradycyjne szkockie tańce, uczniowie poznali i zobaczyli elementy stroju szkockiego zarówno damskiego, jak i męskiego. Pani Paulina zaprezentowała taniec dla kobiet – tzw. reel.

Z wielkim zaciekawieniem  dziecięca widownia oglądała narodowe stroje szkockie,  a w szczególności kilt. Dziewczynki  i chłopcy próbowali swych sił w grze na dudach.

Audycję muzyczną zakończył występ pani Pauliny, która zaprezentowała szkocką odmianę stepu w specjalnych butach przeznaczonych  do tego rodzaju tańca.

Galeria

 

  

stopka - szkoła

librus
przedszkolestr
Statystyki
  • Użytkownicy online: 0
  • Odwiedzin dzisiaj: 39
  • Odwiedzin wczoraj: 89
  • Ostatni tydzień: 541
Certyfikaty

wojsko

zdrowie

zdrowie

zdrowie

dove

zdrowie

innowacyjna

Szkoła pamięta

Serce i pomoc

Organizator sportu

Certyfikat EDSS 2022

AWF

SKS

SKS

Dyplom uznania

Zaswiadczenie

Dyplom klimat

Podziekowanie

Oblicza dialogu

szkola-odkrywców-talentów

certyfikat5

certyfikat

certyfikat 2

certyfikat1