Dzień Dziecka w klasie 4a.
Dzień Dziecka w klasie 4a był bardzo wyjątkowy. Uczniowie klasy 4a wraz z Dyrektorem Zespołu Szkół im. Jana Pawła II panią Barbarą Skórą- Czachor, wychowawcą klasy Barbarą Kapuścińską i nauczycielem współorganizującym Panią Izabelą Szwają przyjęli zaproszenie od pani Dyrektor Środowiskowego Domu Samopomocy w Sokołowie Małopolskim pani Anny Szeligi-Skoczylas w ramach kolejnych spotkań terapeutycznych.
Na początku spotkania nasza pani Dyrektor podziękowała za serdeczną współpracę a potem się zaczęło……
Pani Dyrektor ŚDS pokazała nam cały Dom. Zaczęliśmy od największego pomieszczenia czyli kuchni połączonej z jadalnią gdzie uczestnicy spożywają posiłki i uczą się przygotowywać posiłki tematyczne. Potem przeszliśmy do siłowni. Gdzie wszystko się podobało: bieżnie rowerki, atlas i największa atrakcja fotel masujący. Kolejnym etapem zwiedzania były pokoje terapii zajęciowej i rękodzieła. Tam furorę robiły gwoździe, które trzeba było odpowiednio wbijać zgodnie z techniką String Art a potem zaplatać nici i łóżko wodne służące do relaksu podopiecznych. Czuliśmy się jak w galerii sztuki ponieważ na ścianach gęsto pozawieszane są piękne obrazy i równie cudowne rękodzieła. Niestety, nie można było nic kupić a szkoda. Kolejnym etapem naszej wędrówki po ŚDS był pokój psychologa wypełniony kanapami i mięciutkimi podusiami, no i znowu był fotel masujący na którym każdy chciał się masować. Po leżakowaniu w pokoju psychologa spotkaliśmy się z podopiecznymi ŚDS w jadalni gdzie wspólnie pracowaliśmy nad zadaniem (wesołe buzie),które powierzyła nam pani Dyrektor Anna Szeliga – Skoczylas. Po skończonej pracy wymieniliśmy się prezentami i nastał czas zabaw ruchowych. Śmiechu było co nie miara, jak piłeczki wysypywały się z koszyków. Na koniec dnia mogliśmy skorzystać z siłowni i oczywiście z fotela masującego. Wspólnie spędzony czas w ŚDS przyniósł nam wiele radości a dzień był wesoły ale okazał się dla wszystkich za krótki.
Uczniowie klasy 4a



































































