Zielone wzgórza nad Soliną – kto o nich nie marzy?

          W dniu 05. 05. 2023r. uczniowie klas 5 wybrali się na wycieczkę nad Jezioro Solińskie, które jest największym sztucznym zbiornikiem wodnym w Polsce i jednym  najbardziej atrakcyjnych regionów turystycznych w naszym kraju.


          Pierwszym punktem wycieczki była podróż najnowocześniejszą koleją gondolową
w Polsce
, która zapewniła moc niezapomnianych wrażeń. Mogliśmy podziwiać niezwykłe krajobrazy Bieszczad, Jezioro Solińskie oraz monumentalną zaporę z  lotu ptaka. Na stacji górnej czekała na nas kolejna atrakcja ,wieża widokowa z otwartym tarasem, z którego widoki zapierały dech w piersiach. Następnie udaliśmy się do Krainy Beskidów i Czarów, gdzie uczestniczyliśmy w czadowych podchodach. Po tak wyczerpujących atrakcjach, czekał na nas smaczny obiad i spacer koroną zapory. Ostatnim punktem wycieczki, było zobaczenie Kamienia Leskiego niezwykle oryginalnego pomnika przyrody nieożywionej zbudowanego z piaskowca krośnieńskiego.
        Cali i zdrowi, z uśmiechami na twarzach i pamiątkami w rękach, wróciliśmy do domu. Opiekę podczas wycieczki sprawowały panie Aneta Pikor, Marta Nizioł, Agnieszka Dudzik  oraz Anna Tęcza – Blicharz. Wrażenia i wspomnienia pozostaną na długo w pamięci.

stopka - szkoła

librus
przedszkolestr
Statystyki
Certyfikaty

zdrowie

dove

zdrowie

innowacyjna

Szkoła pamięta

Serce i pomoc

Organizator sportu

Certyfikat EDSS 2022

AWF

SKS

SKS

Dyplom uznania

Zaswiadczenie

Dyplom klimat

Podziekowanie

Oblicza dialogu

szkola-odkrywców-talentów

certyfikat5

certyfikat

certyfikat 2

certyfikat1