Zakończenie roku szkolnego – część oficjalna i mniej oficjalna! Nowa tradycja – klasy drugie żegnają trzecie!

image003Część oficjalną stanowiło uroczyste przekazanie Sztandaru Szkoły uczniom klas drugich gimnazjalnych i późniejsze rozdanie wyróżnień, nagród, dyplomów, tytułów i podziękowań. Rozdane zostały nowe tytuły Primus Inter Pares oraz przekazano Puchary Dyrektora dla klas podstawowych i gimnazjalnych. Było to efektem realizacji Systemu Motywacyjnego naszej szkoły działającego pod kierownictwem p. Małgorzaty Kwolek.

Tytuł i odznaka „ Primus inter pares” promuje wybitne osiągnięcia w konkursach przedmiotowych, artystycznych i sportowych, naukę, pracę w samorządzie uczniowskim, wolontariat, działalność charytatywną, postawę etyczno-moralną. Tytuł umożliwia wyróżnienie najwybitniejszych uczniów w klasach IV-VI SP i I-III PG w Zespole  Szkół im. Jana Pawła II w Sokołowie Młp., którzy osiągają sukcesy w konkursach, nauce i pracują na rzecz środowiska szkolnego.

 • Na podsumowanie roku szkolnego 2015-2016 nominowano do Tytuł i odznaka „ Primus inter pares” w Szkole Podstawowej 6. uczniów. Komisja przyznała trzy Tytuły, które otrzymali:
 • Agnieszka Kwolek uczennica klasy V b;
 • Magdalena Pustkowska uczennica klasy VI a;
 • Rafał Rembisz uczeń klasy VI c.

 

 • W Publicznym Gimnazjum nominowano uczniów. Komisja przyznała trzy Tytuły, które otrzymali:
 • Anna Czerwonka uczennica klasy I A;
 • Klaudia Chorzępa uczennica klasy III B;
 • Kamil Czerwonka uczeń klasy III B.

Pucharu Dyrektora Szkoły jest wyrazem uznania dla danej klasy w: konkursach (przedmiotowych, artystycznych i sportowych), nauce, pracy w samorządzie klasowym, wolontariacie, działalności charytatywnej oraz promuje najlepszą postawę etyczno-moralną, frekwencję, stosowanie się do regulaminów i Statutu Szkoły. Puchar umożliwia wyróżnienie klasy na tle innych klas w Zespole  Szkół im. Jana Pawła II w Sokołowie Małopolskim oraz ma zmotywować pozostałe klasy do osiągania lepszych wyników jako zespoły klasowe.

 • Do Pucharu Dyrektora Szkoły w Szkole Podstawowej zgłoszono 5 klas.

Komisja przyznała Puchar Dyrektora Szkoły w klasach 4-6 Szkoły Podstawowej w roku szkolnym 2015/2016 klasie VIc – wychowawca p. Krystyna Walkowicz.

 • Do Pucharu Dyrektora Szkoły w Publicznym Gimnazjum zgłoszono 5 klas

Komisja przyznała Puchar Dyrektora Szkoły w klasach I-III Gimnazjum w roku szkolnym 2015/2016 klasie  I A – wychowawca p. Anna Tęcza – Blicharz.

Wszystkim bardzo serdecznie gratulujemy!

Ta część trwała najdłużej, gdyż w tym roku mieliśmy sporą grupę uczniów zasługujących na pochwałę i wyróżnienie oraz Rodziców, którym należały się listy gratulacyjne i podziękowania. W dobrych humorach uczniowie odebrali od wychowawców nagrody książkowe, dyplomy, odznaki. Pan dyrektor Wiesław Sondej podsumował rok szkolny i uznał, że był wyjątkowo owocny i udany. Podziękował  uczniom, rodzicom, nauczycielom, wszystkim pracownikom i sympatykom szkoły.

Miłą tradycją stało się pożegnanie klas trzecich przez klasy drugie gimnazjalne, była to druga część uroczystości. 23 czerwca 2016 roku odbyło się uroczyste pożegnanie gimnazjalistów. Uczniowie klas III gimnazjum byli szczególnymi uczestnikami tej imprezy, ponieważ kończyli już naukę i pobyt w gimnazjum. To głównie dla nich klasa IIa gimnazjum, pod opieką wychowawczyni p. Beaty Kraski przygotowała pożegnalną inscenizację „rozrywkowo – liryczną”, w której przypomnieli im kolejne etapy ich “naukowego” życia. Każdy oddział gimnazjalny otrzymał również piosenkę z dedykacją w wykonaniu niesamowitych artystów: Margaret, Adel, Zespół Czerwone Gitary, Natalia Kukulska.

Każdy uczeń klasy III gimnazjum został odznaczony  „tytułem, odznaką, orderem lub dyplomem „za to, za co nikt do tej pory nie zwrócił uwagi”!  Co niektórym uczniom, a właściwie uczennicom, zakręciła się łezka z żalu,  niektórym ze śmiechu. Wszystkie dyplomy, odznaki i odznaczenia zostały wykonane własnoręcznie przez uczniów klasy IIA i IIB, za co należą im się szczególne podziękowania. Każda praca była indywidualnie dopasowana do odbiorcy, misternie wykonana z wielką pasją oraz pomysłowością. Dedykacje były śmieszne ale miłe, bez złośliwości i obrażania. Widać było, że sprawiły radość naszym absolwentom.

A żal pozostał, że trzeba opuszczać szkołę, w której spędziło się tyle lat

i rozstać ze swoimi koleżankami i kolegami.

Na zakończenie całej uroczystości, Uczniowie klas III/PG

podziękowali nauczycielom na trzyletni trud ich nauczania i opiekę.

 

Beata Kraska, Małgorzata Kwolek

Galeria

image022 image021 image020 image019

image018 image017 image016 image015

image014 image013 image012 image011

image010 image009 image008 image007

image006 image005 image004 image002 image001

stopka - szkoła

librus
przedszkolestr
Statystyki
 • Użytkownicy online: 0
 • Odwiedzin dzisiaj: 56
 • Odwiedzin wczoraj: 89
 • Ostatni tydzień: 558
Certyfikaty

wojsko

zdrowie

zdrowie

zdrowie

dove

zdrowie

innowacyjna

Szkoła pamięta

Serce i pomoc

Organizator sportu

Certyfikat EDSS 2022

AWF

SKS

SKS

Dyplom uznania

Zaswiadczenie

Dyplom klimat

Podziekowanie

Oblicza dialogu

szkola-odkrywców-talentów

certyfikat5

certyfikat

certyfikat 2

certyfikat1