Z wizytą w Kopalni Soli w Wieliczce

image004W środę 4 października 2017 roku uczniowie z klas III „a” i III „b” SP uczestniczyli w wycieczce do Kopalni Soli w Wieliczce. Na długo w ich pamięci pozostaną wrażenia towarzyszące tej niesamowitej wędrówce kopalnianymi korytarzami.

Podziemna trasa turystyczna, którą spacerowaliśmy po kopalni, to blisko 3 km krętych korytarzy, 800 schodów i  zejście na głębokość 135 m  pod ziemię. W trakcie zwiedzania, któremu towarzyszył Skarbnik – duch Kopalni,  zobaczyliśmy piękne komory, z których każda ma swoją niezwykłą historię oraz nazwę,  podziwialiśmy solankowe jeziora.

Przewodnicy przybliżyli dzieciom historię i tajemnice Kopalni oraz opowiadali o ciężkiej pracy wielu pokoleń górników. Zapoznali z legendą księżnej Kingi, która przyniosła bogactwo soli na polską ziemię. Wszystkim bardzo podobała się kaplica jej imienia z unikatowymi solnymi rzeźbami oraz żyrandolami złożonymi z kryształków soli.

Dużym przeżyciem było wysłuchanie kompozycji Fryderyka Chopina towarzyszącej świetlnemu spektaklowi nad brzegiem jednego z solankowych jezior.

Zwiedzanie kopalni zakończyło się podróżą górniczą windą na powierzchnię.

Anna Koziarz

Galeria

image003 image002 image001

stopka - szkoła

librus
przedszkolestr
Statystyki
  • Użytkownicy online: 73
  • Odwiedzin dzisiaj: 20
  • Odwiedzin wczoraj: 84
  • Ostatni tydzień: 1426
Certyfikaty

zdrowie

zdrowie

dove

zdrowie

innowacyjna

Szkoła pamięta

Serce i pomoc

Organizator sportu

Certyfikat EDSS 2022

AWF

SKS

SKS

Dyplom uznania

Zaswiadczenie

Dyplom klimat

Podziekowanie

Oblicza dialogu

szkola-odkrywców-talentów

certyfikat5

certyfikat

certyfikat 2

certyfikat1