XV PIELGRZYMKA RODZINY SZKÓŁ IM.ŚW. JANA PAWŁA II DO CZĘSTOCHOWY

image006Dnia 8 października miała miejsce pielgrzymka Rodziny Szkół im. św. Jana Pawła II. XV pielgrzymka przebiegała pod hasłem: „Jan Paweł II – patron rodziny”. W swym nauczaniu Papież Polak mówił o rodzinie: „Pośród tych wielu dróg rodzina jest drogą pierwszą i z wielu względów najważniejszą”.

Na tegoroczną pielgrzymkę przybyło blisko 20 tys. osób reprezentujących około 500 szkół z całej Polski oraz z Wilna.  Z naszej szkoły do Częstochowy wyruszył autokar pełen uczniów, przedstawicieli szkoły podstawowej oraz gimnazjum. Pielgrzymowanie rozpoczęliśmy o 5 rano. Po kilku godzinach byliśmy na miejscu. O godzinie 11, na jasnogórskich błoniach uczestniczyliśmy w uroczystej  mszy świętej sprawowanej przez biskupa Henryka Tomasika, Duszpasterza Rodziny Szkół im. Jana Pawła II. W homilii biskup przypomniał o konieczności wzmożonej troski o współczesną rodzinę. Powiedział: „Przychodzimy z wielką modlitwą za nasze rodziny. Nasz patron św. Jan Paweł II był bardzo zatroskany o los rodzin.  Dzisiaj modlimy się o to, by każda rodzina była małym kościołem, aby w każdej rodzinie uobecniała się Ewangelia.” Po eucharystii odczytano Akt Zawierzenia Matce Bożej,  a także list Rodziny Szkół Jana Pawła II skierowany do Ojca Świętego Franciszka. Przed powrotem odwiedziliśmy również kaplicę cudownego obrazu Matki Bożej Częstochowskiej, gdzie pomodliliśmy się w intencji naszych rodzin oraz całej szkoły. W drogę powrotną udaliśmy się ok godziny 15. Podróż minęła pod znakiem modlitwy, nie zabrakło jednak i dobrej zabawy. Do domów wróciliśmy ok 20. Pielgrzymkę zorganizował ks. Ryszard Potyrała we współpracy z p. Beatą Głowalą. Opiekunami byli również p. Stanisław Kula oraz p. Anna Szot-Dec.

Anna Szot-Dec

Galeria

image005 image004 image003 image002 image001

stopka - szkoła

librus
przedszkolestr
Statystyki
  • Użytkownicy online: 172
  • Odwiedzin dzisiaj: 105
  • Odwiedzin wczoraj: 311
  • Ostatni tydzień: 1759
Certyfikaty

zdrowie

zdrowie

dove

zdrowie

innowacyjna

Szkoła pamięta

Serce i pomoc

Organizator sportu

Certyfikat EDSS 2022

AWF

SKS

SKS

Dyplom uznania

Zaswiadczenie

Dyplom klimat

Podziekowanie

Oblicza dialogu

szkola-odkrywców-talentów

certyfikat5

certyfikat

certyfikat 2

certyfikat1