Wycieczka do Zamościa

Zdj¦Öcie047220 maja 2015 r.o godzinie 7.00 grupa 47 uczniów naszej szkoły pojechała do Zamościa, miasta rodziny Zamojskich, zwanego perłą renesansu. Uczniowie klas IVa, IV b oraz kilkoro gimnazjalistów pod opieką pań: Anny Bazan, Elwiry Prucnal, Barbary Łach i Agnieszki Dudzik najpierw odwiedzili ZOO. Widzieliśmy tam wspaniałe okazy niespotykanych w Polsce zwierząt. O niektórych usłyszeliśmy pierwszy raz! Podziwialiśmy różne rodzaje małp, puchaczy i mniejsze oraz większe ,,koty“. Byliśmy w motylarni, gdzie wśród egzotycznych roślin bytują kolorowe, ogromne motyle. Potem zwiedzaliśmy Rynek i jego zabytki. W Arsenale podziwialiśmy starą broń, zobaczyliśmy też tzw. nadszaniec, gdzie obejrzeliśmy prezentację na temat Zamościa w czasach powstania listopadowego i Księstwa Warszawskiego. Mieliśmy okazję postrzelać z łuku i pomóc w oddaniu strzału z prawdziwej armaty. Po kilku godzinach intensywnego zwiedzania ze smakiem zjedliśmy w barze domowy (prawie) obiadek. Zmęczeni i zadowoleni, pełni wrażeń i z mnóstwem pamiątek wróciliśmy wieczorem do domu. Polecamy wszystkim Zamość! Warto tam pojechać!

 

Agnieszka Dudzik

Galeria

Zdj¦Öcie0477 Zdj¦Öcie0461 Zdj¦Öcie0455 Zdj¦Öcie0459

Zdj¦Öcie0454 Zdj¦Öcie0453  Zdj¦Öcie0451 Zdj¦Öcie0449

stopka - szkoła

librus
przedszkolestr
Statystyki
Certyfikaty

zdrowie

dove

zdrowie

innowacyjna

Szkoła pamięta

Serce i pomoc

Organizator sportu

Certyfikat EDSS 2022

AWF

SKS

SKS

Dyplom uznania

Zaswiadczenie

Dyplom klimat

Podziekowanie

Oblicza dialogu

szkola-odkrywców-talentów

certyfikat5

certyfikat

certyfikat 2

certyfikat1