WIZYTA POLICJANTA W NASZEJ SZKOLE

policja_odznaka_0W naszej szkole duży nacisk kładziemy na bezpieczeństwo oraz edukację związaną z bezpieczeństwem uczniów.  Na początku każdego roku szkolnego uczniowie klas pierwszych poznają drogę do szkoły wraz ze znakami drogowymi i zasadami, które uczą jak należy zachowywać się w pobliżu ulic.

W ramach edukacji w tym kierunku uczniowie gimnazjum IA wraz z wychowawczynią oraz za aprobatą Dyrekcji Zespołu Szkół im. Jana Pawła II zaprosili na lekcję godziny wychowawczej Pana Policjanta Dzielnicowego –  podkom. Marka Wojciechowskiego , który spotkał się z uczniami gimnazjum klasy IA. Tematem spotkania było przede wszystkim bezpieczeństwo, bezpieczna droga do szkoły oraz ze szkoły w ujęciu najnowszych przepisów oraz zagrożenia, z którymi mogą spotkać się młodzi ludzie.

Policjant rozmawiał  z uczniami o bezpiecznym poruszaniu się po drogach, a w szczególności  omówił zasady bezpiecznej drogi do i ze szkoły. Przypomniał również o korzyściach noszenia elementów odblaskowych przy ubraniu bądź tornistrze oraz jak należy zachować się, gdy zaczepi nas obca osoba.

Największym jednak zainteresowaniem cieszyły się wśród młodzieży opowiadania o codziennej pracy Policji. Uczniowie IA czynnie uczestniczyli w spotkaniu, na początku przeprowadzili krótki wywiad z Panem Policjantem. Podczas pogadanki dzielili się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami oraz zadawali bardzo dużo pytań. Szczególnie ciekawiło ich, jak zostać Policjantem oraz czy jest to trudny zawód.

Najprzyjemniejszą częścią spotkania było oglądanie przyniesionych przez naszego Gościa  podstawowych akcesoriów Policjanta. Uczniowie mogli dokładnie obejrzeć a nawet przymierzyć kajdanki.  Na zakończenie spotkania zadedykowali Panu Policjantowi kilka wierszy o tematyce bezpieczeństwa oraz uroczyście wręczyli Laurkę upamiętniającą spotkanie wraz z podpisami wszystkich uczestników spotkania.

Dzięki takim spotkaniom Policjant będzie kojarzył się uczniom, jako osoba, której nie należy się bać i do której zawsze i w każdej sytuacji można zwrócić się o pomoc.


Beata Kraska

stopka - szkoła

librus
przedszkolestr
Statystyki
  • Użytkownicy online: 0
  • Odwiedzin dzisiaj: 56
  • Odwiedzin wczoraj: 89
  • Ostatni tydzień: 558
Certyfikaty

wojsko

zdrowie

zdrowie

zdrowie

dove

zdrowie

innowacyjna

Szkoła pamięta

Serce i pomoc

Organizator sportu

Certyfikat EDSS 2022

AWF

SKS

SKS

Dyplom uznania

Zaswiadczenie

Dyplom klimat

Podziekowanie

Oblicza dialogu

szkola-odkrywców-talentów

certyfikat5

certyfikat

certyfikat 2

certyfikat1